ASAYİŞ

10 Aralık'ta 36'sı Polis 8'i sivil 44 kişi şehit oldu!

10 Aralık'ta yaşadığımız büyük acının 4. Yılında tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. 10 Aralık'ta ne oldu?

10 Aralık'ta 36'sı Polis 8'i sivil 44 kişi şehit oldu!

10 Aralık 2016'da İstanbul Dolmabahçe'de  Vodafone Arena Stadı yakınlarında  iki ayrı terör saldırısı düzenledi. PKK'lı hainlerin üslendiği hain saldırı da 36'sı emniyet mensubu, 8'i sivil 44 kişi şehit oldu, 166 kişi de yaralanmıştı. Büyük acının üzerinden tam 4 yıl geçti. 

10 Aralık 2016 da ne oldu? 

İstanbul Dolmabahçe'de bulunan Vodafone Arena Stadı yakınlarında Cumartesi akşamı düzenlenen iki ayrı bombalı saldırıda, 36'sı emniyet mensubu, sekizi sivil en az 44 kişi hayatını kaybetti. Saldırıyı, Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) örgütü üstlendi.

Beşiktaş ile Bursaspor arasında Cumartesi akşamı yapılan lig maçının ardından karşılaşmanın oynandığı Vodafone Arena Stadı yakınlarında 45 saniye arayla iki patlama meydana geldi. Patlamalardan ilki TSİ 22.29'da yaşandı ve stadın güney tarafındaki ana cadde üzerinde bomba yüklü bir araçla gerçekleştirildi.

İKİNCİ HAİN SALDIRI

İkincisi ise Maçka Parkı'nda toplanan maçta görevli çevik kuvvet polislerinin arasına girmeye çalışan bir intihar bombacısının üzerindeki patlayıcı düzeneği patlatmasıyla yaşandı.