GÜNDEM

2022 Bayram Tatili Uzatıldı mı, Kaç Gün Oldu, 9 Gün mü Oldu?

Bugün toplanması beklenen kabine ile beraber netleşecek olan tatilin 9 güne çıkarılıp çıkarılmayacağı netleşmiş olacak. Günün ilk saatleriyle adeta ülke genelinde herkes bayram tatili açıklaması için bekleyişe geçti. Vatandaşı yakından ilgilendiren Ramazan Bayramı bilindiği üzere 2 Mayıs Pazartesi günü başlayacak. Peki, Bayram tatili uzadı mı, kaç gün, 9 gün oldu mu, ne zaman? İşte son dakika gelişmeleri ve detaylar...

2022 Bayram Tatili Uzatıldı mı, Kaç Gün Oldu, 9 Gün mü Oldu?

Milyonların gözü bayram tatili açıklaması için gelecek son dakika açıklamasında. Çalışan vatandaşları ve öğrencileri yakından ilgilendiren Ramazan Bayramı'nın ilk günü bu yıl 2 Mayıs Pazartesi gününe denk geliyor. Normal şartlarda 3 gün süren bayramın Perşembe ve Cuma günleriyle birleşmesi halinde milyonlarca vatandaş 9 günlük tatile çıkmış olacak. Hal böyleyken ise Bayram tatili uzadı mı, kaç gün, 9 gün oldu mu, ne zaman? Soruları günün öne çıkan konu başlıkları arasında yerini aldı. Bayram tatili ile ilgili son dakika açıklamasının bugün düzenlenmesi beklenen Kabine sonrası Cumhubaşkanı Erdoğan tarafından netleştirilmesi bekleniyor.

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN MÜ OLACAK?

Vatandaşlar Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne uzatılıp uzatılmayacağını merak ediyor. Bakanlıklardan herhangi bir açıklama gelmediği için şu anlık bayram tatili 3,5 gün olarak kabul ediliyor. Açıklama geldiğinde sizinle paylaşmış olacağız.

Furkan CengizFurkan Cengiz