SİYASET

Ak Parti de yeni Kahramanmaraş açılımı! İl Başkanı değişiyor!

Ak Parti Kahramanmaraş'ta derinde yaşanan sıkıntılar ve tabanda yükselen tepki Genel Merkezi harekete geçirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kahramanmaraş'a geliyor.

Ak Parti de yeni Kahramanmaraş açılımı! İl Başkanı değişiyor!

Kahramanmaraş'ta uzun zamandır yaşanan bölünme ve kendi içinde yaşanan rekabet tabanı da ciddi şekilde rahatsız ediyor. Yaklaşık 3 yıldır Ak Parti İl Başkanlığı görevini yürüten Ömer Oruç Bilal Debgici' ye genel merkezde teşekkür edilip değişime gidileceğinin bildirildiği öğrenilirken herkesin sorusu ise Ak Parti İl Başkanı kim olacak?

Öne çıkan iki isim var! Görgel ve Pabuçcu! 

Ak Parti de yeni İl Başkanlığı için iki isim konuşuluyor. Ak Parti Gençlik Kolları Başkanlığı, Onikişubat İlçe Başkanlığı yapan ve tabanda da ciddi bir karşılığı olan Fırat Görgel ve mevcut Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Ender Pabuçcu isimleri işaret ediliyor.

Kahramanmaraş'ta tabanı tekrar toparlamak ve teşkilatı yeniden dirilmeyi planlayan Genel Merkezin kimi işaret edeceği ise merakla bekleniyor.

7 Kasım da Cumhurbaşkanı Geliyor!

Daha önce tartışmalı bir şekilde İl Kongresi olmuş ve sadece bir gün kala Ahmet Özdemir görevden alınarak Ömer Oruç Bilal Debgici, İl Başkanlığınaa getirilmişti. Bu süreci bir daha yaşamak istemeyen Ak Parti Genel Merkezinin kongre tarihini çok daha erkene alıp 7 Kasım da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, da kongre de olacak.