SİYASET

AK Parti kadrolarından Mahir Ünal’a tam destek!

AK Parti 7’inci olağan kongresinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup Başkan Vekilliği görevine getirilen Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’a Kahramanmaraş’tan büyük destek. Ak Kadrolar Mahir Ünal’ı yalnız bırakmıyor.

AK Parti kadrolarından Mahir Ünal’a tam destek!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından TBMM Grup Başkan Vekili olarak görevlendirilen Mahir Ünal, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi olarak ta hizmet etmeye devam edecek.

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Fırat Görgel, Milletvekilleri Av. Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gül Çitil Okur, İl Gençlik Kolları Başkanı Feyzullah Eren Aşçı, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan ve Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan AK Parti MYK Üyesi ve TBMM Grup Başkan Vekili Ünal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Önümüzdeki günlerde yapılacak yeni anayasa çalışmaları kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mecliste güçlü bir ekip oluşturmak için Mahir Ünal’ı TBMM Grup Başkan Vekilliği görevine getirdiği kulislerde konuşulan bilgiler arasında.

TBMM Ak Parti Grup Başkanvekili olan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, daha önce Kültür ve Turizm Bakanlığı, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı, Ak Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevlerini başarı ile yürütmüştü. Ünal, yeni dönemde kritik bir görev daha yapacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sıklıkla vurguladığı yeni sivil Anayasa çalışmalarında TBMM Grubunu güçlendirdi. Daha önce de Ak Parti Grup Başkan Vekilliği görevini yürüten Ünal, lider kadroda konumu güçlendirdi ve yeni anayasa çalışmalarında çok daha aktif bir rol üstlenecek. Hali hazırda MYK kadrosu içinde de olan Ünal, TBMM Grubunda kritik öneme sahip Yeni Anayasa çalışmalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yine en yakın çalışma ekibinde yer alacak.