SİYASET

AKP'li vekil Enes Kara'nın ölümüne dış güçlerin oyunu dedi

Enes Kara üzerinden cemaatlere, müslümanlara ‘bir saldırı’ yapıldığını savunan AKP Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, 'Kumar oynayan, içkici bir aileden onlarca oluyor. Onlar hiç gündeme gelmiyor' dedi.

AKP'li vekil Enes Kara'nın ölümüne dış güçlerin oyunu dedi

AKP Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, yaşamına son veren üniversite öğrencisi Enes Kara’nın kaldığı cemaat evinde intihar etmesi sonrası cemaat yurtlarının kapatılması yönündeki taleplerle ilgili soruya Karahocagil, “Gerçekten böyle baskılar doğru değil. Yani kabul etmemiz mümkün değil. Tabii bunu cemaatlere mal etmek de doğru değil” yanıtını verdi.

“Cemaatlerden bir tane oluyorsa diğer türlü ailelerden onlarca oluyor” ifadelerini kullanan Karahocagil, şöyle devam etti:

“Kumar oynayan, içkici bir aileden onlarca oluyor. Onlar hiç gündeme gelmiyor ama burada Enes Kara üzerinden cemaatlere, müslümanlara vurma gayreti içerisindeler. Tek amaç, ‘Müslümanlara nasıl vururuz’un hesabı. Biz, bunu, gençlerimize ‘Dış güçler’ deyince de biraz zorlarına gidiyor ama bu bir gerçek. Dış güçlerin ülkemiz içindeki oyunları.”