GÜNDEM

Arap Gazetecilerden Maraş Televizyonu'na Teşekkür!

Polis Memuru Barış Göl'ün şehit edildiği olayda provokasyonu engelleyen ve Katilin gerçek kimliğini ve resmini yayınlayan Maraş Televizyonuna Arap Gazeteciler teşekkür etti.

Arap Gazetecilerden Maraş Televizyonu'na Teşekkür!

3 Aralık'ta Cani Muhammet Karataş'ın Kahramanmaraş'ta görevli Polis Memuru Barış Göl'ü şehit ettiği olay ile ilgili kirli propaganda yapıp Kahramanmaraş'ı karıştırmak isteyen mihraklara Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğümüzün de ikazları ile yaptığımız haber geniş kitlelere ulaşmıştı. Bir sosyal medya hesabında katil Muhammet Karataş'ın Suriyeli olduğu yönünde bilgiler pompalandı ve toplum da bir öfke meydana getirmek amaçlandı. Bu kapsamda Kahramanmaraş Emniyet Müdürümüz Sayın Salim Cebeloğlu'ndan gelen istek ve ikaz üzerine özel bir haber yaparak Katil Muhammet Karataş'ın gerçek kimliğini haber yaptık ve katilin Suriyeli olmadığını ilan ederek provokasyona dikkat çektik. Bu gelişmelerin ardından doğru ve net bilgiler yayınladığımız haberimiz Türkiye gündemini yakından takip eden Arap Yayın organlarında aktarıldı ve gerçek bilginin MTV Maraş Televizyonu tarafından yayınlandığı ve Maraş Televizyonu haberinin Devletin resmi kaynaklarına dayandığına dikkat çekildi.

Maraş Televizyonuna Teşekkür!

Haber merkezimize ulaşan haber linkleri ve mesajlar ile de yaptığımız doğru habercilik ve provokasyonun engellenmesinde verdiğimiz mücadele takdir edildi.