GÜNDEM

Arsan Kavşağını yapamayan firma Sanayi Kavşağını da yapacak!

2017 yılında Karayolları tarafından ihale edilen 3 kavşak çileye döndü. Arsan Kavşağı bitmedi üstelik aynı firma Sanayi Kavşağını da yapacak.

Arsan Kavşağını yapamayan firma Sanayi Kavşağını da yapacak!

Kahramanmaraş’ın Kavşak çilesi bitmiyor. Sık sık gündeme gelen ve tepkilere neden olan Arsan Kavşağı, Hal Kavşağında yaşanan sıkıntıları bile geride bıraktı. Normal ihalelerde de köprülü kavşaklar 6 ayda teslim ediliyor ama Kahramanmaraş’ta Hal Kavşağı 2 yıldan fazla sürdü. Arsan Kavşağı da yine bir yılı devirdi ve ne zaman biteceği hala net olarak kestirilemiyor. Yaşanan bu sıkıntıların devamında ise başka bir konu daha var. Sanayi Kavşağı da yapılacak.

Sanayi Kavşağı da aynı firma da!

İlk ihale de Sanayi, Arsan ve Hal-Köy Garajı köprülü Kavşakları Kara Yolları tarafından ihale edilmişti. Süreç işlerken Haller bölgesinde trafik sorunu Kahramanmaraş – Kayseri yolu ve hatta Kahramanmaraş – Gaziantep yolunu bile etkilemişti. Hal Köprülü Kavşağı zor da olsa tamamlandı ama Arsan Kavşağı da yine çile çektiriyor. Esas çile ise Sanayi Kavşağında çalışmalar başladıktan sonra olacak. Zira, Arsan Kavşağını çalışan firma buradaki çalışmaları tamamlandıktan sonra Sanayi Kavşağını da yapacak.