SPOR

Avni Yıldırım Kimdir? Avni Yıldırım Canelo Alvarez maçı ne zaman?

Avni Yıldırım, 5 Ağustos 1991 tarihinde Sivas’da doğmuştur. 182 cm. boyunda ve 80 kilo olan Avni Yıldırım, İstanbul’da yaşamaktadır. Lakabı Bay Robot’dur. Avni Yıldırım’ın menajeri Ahmet Öner’dir.

Avni Yıldırım Kimdir? Avni Yıldırım Canelo Alvarez maçı ne zaman?

2005 yılında boks yapmaya başladı. Hafif ağır sıklette boks yapmaktadır. Şubat 2015 ayında George Beroshvili ile Antalya’da çıktığı üçüncü maçında Dünya Boks Federasyonu’nun (WBC) Gençlik Kıtalararası Kemeri olan ilk kemerini aldı. Ağustos 2015 ayında, Miami’de çıktığı de 6. maçında Glen Johnson’ı yenerek Dünya Boks Federasyonu’nun (WBC) Gümüş Büyükler Kıtalararası Kemerini kazandı.

Avni Yıldırım profesyonel boks kariyerindeki 13'üncü maçını 27 Ağustos 2016 tarihinde Almanya'nın başkenti Berlin'de efsane eski Dünya Şampiyonu Aaron Pryror'un oğlu Aaron Pryror JR ile yaptı. Avni Yıldırım Maçı 10 round sonunda sayı ile kazandı.

 

Avni Yıldırım, 14. Maçı olan; 5 Kasım 2016 tarihinde Almanya'nın Münih kentinde Kanadalı Schiller Hyppolite karşısında WBC Süper Orta Siklet Gümüş Kemer ünvan maçına çıktı. Rakibini 3. rauntta teknik nakavtla mağlup ederek hem WBC uluslararası gümüş kemeri ele geçirdi hem de 2017 yılında dünya şampiyonluk maçına çıkma hakkını elde etti. Aynı zamanda namağlup ünvanını sürdürdü.

 

Avni Yıldırım, bundan önce yapmış olduğu 13 maçını da kazanırken rakibi Kanadalı Schiller Hyppolite ise yapmış olduğu 22 maçın sadece birini kaybetmiştir

 

18 Şubat 2017 akşamı Avni Yıldırım, WBC Süper Orta Sıklet Uluslararası Gümüş Kemer maçında Milano'da Teatro Principe'de, Belaruslu Aliaksandr Sushchyts ile karşılaştı. 15. maçında 15. galibiyetini alan Avni Yıldırım, Belaruslu Aliaksandr Sushchyts'i ilk rauntta nakavt etti.

 

13 Mayıs 2017 tarihinde Meksikalı Marco Antonio Periban'la ringe çıkan Avni Yıldırım, ilk rauntlarda zorlanmasına karşın 6. raunttan itibaren büyük bir üstünlük kurduğu rakibini 11. rauntta knockdown durumuna getirdi ve 12 raunt sonunda karşılaşmayı kazanarak WBC Süper Orta Sıklet Uluslararası Şampiyonluk kemerini korudu.

 

7 Ekim 2017 tarihinde yaptığı 17. profesyonel maçında Muhammed Ali Kupası çeyrek final mücadelesinde Chris Eubank Jr. ile karşı karşıya geldi. Avni Yıldırım, İngiliz boksöre 3. rauntta nakavt olarak profesyonel boks kariyerindeki ilk mağlubiyetini aldı.

Profesyonel boksör Avni Yıldırım, Dünya Boks Birliği (WBA) ve Dünya Boks Konseyi (WBC) süper orta sıklet kemerlerinin sahibi Meksikalı Saul Alvarez ile 27 Şubat'ta karşılaşacak.