SAĞLIK

Bakan Koca'dan flaş açıklama: Maske Zorunluluğu Kalkıyor mu?

Bilim Kurulu üyelerinin haftaya en önemli toplantılarından birini yapacağını söyleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okullarda maske kullanımı dahil birçok konunun ele alınacağını söyledi.

Bakan Koca'dan flaş açıklama: Maske Zorunluluğu Kalkıyor mu?

İl durum değerlendirme ve ziyaretler için Sakarya'da bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son dakika açıklamalarda bulundu. Bilim Kurulu'nun önümüzdeki hafta en önemli toplantılarından birini gerçekleştireceğini belirten Bakan Koca, 'Bilim Kurulu haftaya en önemli toplantılarından birini yapmış olacak. Okullarımız başta olmak üzere maske uygulamasını da Bilim Kurulu haftaya değerlendirmiş olacak' dedi.

"En kötü günlerimiz geride kaldı müsterih olun." diye konuşan Bakan Koca şunları söyledi; Şu an 19 ilimizde yoğun bakımda yatan Covid-19 hasta sayısı sıfır. Her geçen gün bunun azaldığını görüyoruz. Hatırlarsanız geçen yıl maskeli bu son yazımız olacak demiştim. O dönem inanan çok olmamıştı.

Geldiğimiz noktada bahar geldi o yaza giriyoruz. Giresun'da da üç ay önce hatırlarsanız Sağlık Bakanınız olarak yüksek sesle ifade ediyorum. En kötü günlerimiz geride kaldı endişe etmeyiniz müsterih olun diye konuşmam olmuştu. O dönemde de bilim insanı arkadaşlarımız dahil olmak üzere endişe ile yaklaştılar. Yine aynı şeyi söylüyorum, Endişe enmeyiniz en kötü günlerimiz geride kaldı müsterih olun.

Maske uygulamasının yoğun uygulandığı yer okullarımız. Okullarımız başta olmak üzere maske uygulamasını da Bilim Kurulu haftaya bunu değerlendirmiş olacak.

 
Furkan CengizFurkan Cengiz