GÜNDEM

Başhekim Yardımcısından Kadınlara Hakaret: 'Fa..Şelik Yolu Değil Midir?'

Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Hasan Hüseyin Uysal, kıyafet tercihleri nedeniyle kadınlara hakaret etti.

Başhekim Yardımcısından Kadınlara Hakaret: 'Fa..Şelik Yolu Değil Midir?'

Konya Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve İHH İnsani Yardım Vakfı Konya İl Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, sosyal medya hesabından kullandığı cinsiyetçi ifadelerle kadınları hedef aldı.

Kıyafet tercihleri nedeniyle kadınlara yönelik ayrımcı söylemlerde bulunan Uysal, 'Toplumun en zayıf yanı da en kuvvetli yanı da kadın. Konya'da bile göbeği, göğüslerinin yarısı, omuzları, bacak uyluğunun % 80'i açık tipler türedi. Bu teşhir, 'beden görseli satma' değil mi? Beden satmaya giden yol, fa..şelik yolu değil mi? Cariyeler örtünmezmiş. Cariye mi bunlar!' ifadelerini kullandı.

Uysal tepkiler üzerine tweetini silerken daha sonra yaptığı açıklamada, 'Çok seviyesiz yorumlar gelmiş o yüzden yorumları kapattım. Her açık f..... demedim. Teşhirci psikolojiye ve bunun varabileceği sonuca işaret ettim. Biraz sağlıklı düşünülse, daha insanî değerlendirmeler çıkardı ortaya. Yazık, delikanlı erkeklerin ruhsal savrulmalarını düşünen yok' ifadesini kullandı.

 

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir Twitter hesabından yaptığı açıklamayla Uysal’ın paylaşımına tepki gösterdi. Emir, 'Konya Numune Hastanesi başhekim yardımcısı olmasaydı bu meczubu muhatap almazdık. En kötü olan böyle kişilerin en ilkel fikirleri sayesinde konumlarını pekiştireceklerini biliyor olmalar' ifadelerini kullandı.

Furkan CengizFurkan Cengiz