Maraş Televizyonu
HV
29 EYLÜL Cuma 21:05

Başkan Güngör, Çocukların Yeni Eğitim Dönemi Heyecanına Ortak Oldu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 2023 – 2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı’na katılarak, öğrencilerin yeni eğitim dönemi heyecanına ortak oldu. Güngör, yeni dönemin hayırlara vesile olmasını diledi.

YEREL
Başkan Güngör, Çocukların Yeni Eğitim Dönemi Heyecanına Ortak Oldu

Kahramanmaraş'ın Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Vali Mükerrem Ünlüer ile İsmail Kurtul İlkokulu’nda düzenlenen 2023 – 2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı’na katıldı. Programda, Onikişubat Kaymakamı Salih Çiğdem, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan İnan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara ve veliler de yer aldı. Başkan Güngör, program kapsamında öğrencilerle yakından ilgilendi ve yeni eğitim döneminin hayırlı olmasını diledi.

Eğitim, Geleceğe Hazırlık Anlamına Geliyor

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, “Hüzünle geçen bir eğitim öğretim yılının ardından; bin 152 okulumuz, 16 bin 247 öğretmenimiz ve 278 bin 92 öğrencimizle bugün itibariyle yeni eğitim öğretim yılına başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bütün başlangıçlar; yeni umutların, hayallerin ve hedeflerin yeşermesine vesile olan güzide anlardır. Bireylerin yaşadıkları topluma uyum sağlaması, kişilik kazanması, iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olması ancak iyi bir eğitimle olur. Yarınlarımızın teminatı olan evlatlarımızı geleceğe hazırlıyoruz. Yeni dönemin idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize; sağlık, huzur ve başarılar getirmesini diliyorum. Bu düşüncelerle 2023 - 2024 eğitim öğretim yılının ülkemize, milletimize ve şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Çocuklar, Yeniden Okullarına Kavuşmanın Sevincini Yaşıyor

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının sevincini paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, zorlu dönemlerin ardından çocukların okullarına dönmesinin moral olduğunu ifade etti. Güngör, “Çok zor günler geçirdik. Öncesinde pandemi, ardından iki büyük deprem, tabii ki eğitim hayatımızı da etkiledi. Ancak bugün büyük bir mutluluk ve heyecanla yeni eğitim öğretim yılı açılışında bir araya geldik. Öğrencilerimizin yüzündeki o heyecanı görmek bizleri çok mutlu etti. Hüznümüz hala ilk günkü gibi taze ancak bugün çocuklarımızın okullarına dönmesi, biraz da olsa hepimize moral oluyor. 2023 – 2024 eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Eğitimde Milli ve Manevi Değerlere Vurgu

Açılış programında konuşan Vali Mükerrem Ünlüer ise şu ifadeleri kullandı: “6 Şubat’ta asrın felaketi olarak nitelendirilen iki büyük deprem yaşadık. Maalesef bu depremlerde yıkılan ve hasar gören okullarımız oldu, öğrencilerimiz okullarından uzak kaldı. Bugün öğrencilerimiz tekrar okullarına kavuşuyor. Millet olarak en büyük sermayemiz insan gücümüzdür. Bugünün ve geleceğin dünyasında söz sahibi olmak istiyorsak bu gücü en iyi şekilde kullanmak zorundayız. En kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımızı bilgi, beceri ve teknolojiyle buluştururken onları milli ve manevi değerlerle de bilinçlendirmeliyiz. Yavrularımız, memleketimizin umudu ve istikbalidir. Devletimizin belirlediği hedefleri gerçekleştirecek olan yine yavrularımızdır. Öğretmenlerimizin de fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hür nesiller yetiştireceğine ve her şeyden önce iyi bir insan olmaları için ellerinden gelen gayreti göstereceklerine şüphemiz yok. İlimize ilk defa atanan bin 839 öğretmenimize başarılar diliyorum. Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı olsun.”

Furkan CengizFurkan Cengiz

YORUMLAR