Yerel

Başkan Mahçiçek, Yöneticilerle Buluştu

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Belediye Hizmet Binası Konferans Salonunda ilçesinde bulunan site yöneticileriyle bir araya geldi. Çöp konteynerlerinin boş olmasına rağmen etrafına bırakılan poşetler, çevre ve sağlık açısından kötü etkilerininden bahseden Başkan Mahçiçek, EXPO 2023 projesini tanıtımın yanı sıra çevre temizliği noktasında da daha duyarlı olunmamız gerektiği konusunda halka uyarıda bulundu.

Başkan Mahçiçek, Yöneticilerle Buluştu

Pandemi nedeniyle gün içinde 4 ayrı saatte gerçekleşecek toplantıda Başkan Mahçiçek, şehrimizin tanıtım ve turizm anlamında eksikliğini giderecek, şehrimizi bir dünya kenti yapacak EXPO 2023 projesini tanıttı. Sır Barajı İçine yapılacak Su Tutucu Sedde Aksı ile yaz aylarında da baraj sularının çekilmesinin önüne geçileceğini, yeni bir yaşam alanı kazandıracaklarını konusunda sunum gerçekleştirdi.

Başkan Mahçiçek ayrıca çöp konteynerleri çevresine bırakılan çöpler sebebiyle çevreye koku ve kötü görüntü oluşturmasının önüne geçmek için site yöneticilerinden gerekli uyarıların görevlilere yapılmasını istedi.

Yapılan sunumlar sonrası soru cevap şeklinde devam eden toplantıda site yöneticilerinin sorunları dinlendi.