Büyükşehir Belediyesi ve özel halk otobüsleri, Ramazan Bayramı boyunca vatandaşlara ücretsiz toplu taşıma hizmeti sunacak. Ayrıca, ahirete intikal etmiş yakınlarını ziyaret etmek isteyenler için Kapıçam Şehir Mezarlığı'na ücretsiz toplu taşıma seferleri düzenlenecek.

Güzergah ve Hizmet Saatleri

Açıklamada, Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nden kalkan 8, 18, 29, 30 ve 34B numaralı hatların güzergahlarının Kapıçam Şehir Mezarlığı'na kadar uzatıldığı belirtildi. Ayrıca, 40 numaralı hat ise Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi - Kapıçam Şehir Mezarlığı güzergahında 15 dakikalık aralıklarla hizmet verecek.

Konteyner Kentlerden Ulaşım

Sakarya Konteyner Kent, Umutkent Konteyner Kent, Nef Konteyner Kent, EXPO Konteyner Kent, Baykar Konteyner Kent, Karacasu Konteyner Kent, Hasene ve Havaalanı Konteyner Kent'ten de her saat başı Kapıçam Şehir Mezarlığı'na toplu taşıma hizmeti sunulacak.

Bilgi ve İletişim

Ramazan Bayramı süresince hizmet verecek toplu taşıma araçlarının güzergah ve hareket saatlerine belediyenin resmi internet sitesi ve mobil uygulaması üzerinden ulaşılabileceği belirtildi. Ayrıca, toplu ulaşım hakkında bilgi almak için 0531 082 00 22 numaralı WhatsApp hattının kullanılabileceği ifade edildi.