GÜNDEM

BBP'li Akdoğan: Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız?

Ailesinin zoruyla kaldığı cemaat yurdundaki baskıdan ve gelecek kaygısından şikayet ederek hayatına son veren tıp öğrencisi Enes Kara'nın intiharı sonrası cemaat ve tarikat yurtlarının durumunu yeniden gündeme getirdi. BBP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Ahmet Namık Akdoğan’ın “Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız? Bir ayyaş öldü diye meyhaneleri mi kapatacağız” demesi şaşkınlık yarattı.

BBP'li Akdoğan: Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız?

Henüz 20 yaşında hayatına son veren Enes Kara, tüm Türkiye'yi ağlatırken arkasında da cemaat ve tarikat yurtlarının durumunu yeniden gündeme getirdi.

ŞOK AÇIKLAMA

Birçok kesim tarafından cemaat ve tarikatların kapatılması yönünde açıklamalar yapılırken, BBP MKYK Üyesi Ahmet Namık Akdoğan, partisinin düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklama ile herkeste şok etkisi yarattı.

Enes Kara'nın intiharı ile ilgili konuşan Akdoğan, “Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız? Bir ayyaş öldü diye meyhaneleri mi kapatacağız? O zaman ÇYDD, Atatürkçü Düşünce Derneği, lions, bu gibi yerler de kapatılsın” sözleriyle toplantıya katılan gazetecileri şaşırttı.