SAĞLIK

Bu harabe 5.000 kişiye SAĞLIK hizmeti veriyor!

Kahramanmaraş'ta 5.000 kişiye hizmet eden Sağlık Ocağının içler acısı hali. İşte Camii bahçesinde kiracı olan harabe Sağlık Ocağı!

Bu harabe 5.000 kişiye SAĞLIK hizmeti veriyor!

Kahramanmaraş kent merkezinde bulunan Dulkadiroğlu İlçesi Erkenez Mahallesi Sağlık Ocağı görenleri hayrete düşürüyor. En az 5.000 kişiye hizmet veren Erkenez Sağlık Ocağı, harabe bir yapı da hizmet veriyor. Normal şartlarda bir ailenin bile yaşayamayacağı koşullarda Sağlık hizmeti alan vatandaşlar tepkili. 

Mahalle sakinleri "Bu çağda Devasa Hastaneler yapan hükümetimiz burayı biliyor. Daha önce incelemeye gelenler oldu ama sonra kimseden ses seda yok. Allah aşkına bu harabeye sağlıklı giren hasta olur çıkar. Burası nasıl Sağlık Ocağı? Üstelik bir Camii yardımlaşma Derneği buradan kira bile alıyormuş. Binlerce insan buradan sağlık hizmeti almaya çalışıyor. Sağlık Ocağı yapılacak dendi yıllardır bekliyoruz. Burası hizmet götürmenin, insan götürmenin imkansız olduğu bir yer değil. Burası şehrin Merkezi. Havaalanının hemen bitişiğinde ki bir mahalleye hele de bu şehre bu ülkeye böyle bir Sağlık Ocağı yakışmıyor. Sağlık Ocağı yapılacak yere AFAD devrettirmiyormuş. Bizim mahallemizde bize hizmet almak için yer vermiyorlar. Harabe de sağlık hizmeti almaya çalışıyoruz. Yakında büyük bir imza kampanyası ile hem AFAD'ı hem de yetkililerin yapmadıklarını Valimize götüreceğiz. İnşallah bize sahip çıksa olur!"şeklinde konuşuyorlar.