ASAYİŞ

Dilara Yıldız kimdir, kaç yaşındaydı? Dilara Yıldız katili Oktay Dönmez kimdir, ne iş yapıyor?

Avukat Dilara Yıldız cinayeti sonrası Dilara Yıldız'ın kim olduğu ve olayın detayları merak edilmeye başlandı. Tuzla'da yaşanan olayda 29 yaşındaki Avukat Dilara Yıldız, eski nişanlısı tarafından öldürüldü. Peki Avukat Dilara Yıldız kimdir, aslen nereli? Avukat Dilara Yıldız'ın katili ne kadar ceza alacak? İşte ayrıntılar...

Dilara Yıldız kimdir, kaç yaşındaydı? Dilara Yıldız katili Oktay Dönmez kimdir, ne iş yapıyor?

AVUKAT DİLARA YILDIZ KİMDİR?

 

Avukat Dilara Yıldız, İstanbul Baro Kadın Hakları Merkezi'nde görevlidir. 1992 senesinde dünyaya gelen Yıldız, 29 yaşındadır. Dilara Yıldız hakkında pek fazla biyografi bilgisi bulunmamaktadır.

Önceki gün akşam saatinde 29 yaşındaki Avukat Dilara Yıldız, kendisini saplantı haline getirerek ölüm tehditleri eden eski uzman çavuş olan eski nişanlısı Oktay Dönmez (29) ile restorana geldi. Bir süre sonra masaya gelmiş olan siparişlerin yenmesinin sonrasında Dilara Yıldız'ın 3 arkadaşı daha restorana girdi. Durumdan şüphelenen arkadaşları polise ihbarda bulundu.

Ardından bir polis memurunun içeri girdiğini gören Dilara Yıldız ayağa kalktı. Bunun üzerine Oktay Dönmez de ayağa kalktı ve Yıldız'ın kafasına 2 el ateş etti. Yıldız yere düştükten sonra ise ateş etmeye devam etti. Sonrasında ise Yıldız'ın yanında bulunan arkadaşlarına silah doğrulttu. Ateş etmek istedi ancak bu defa silah ateş almadı. Polis ekipleri şüpheliyi etkisiz hale getirerek gözaltına aldı. Olay yerinde hayatını kaybeden Dilara Yıldız'ın cenazesi, yapılan incelemelerin sonrasında adli tıp kuruma sevk edildi.