SAĞLIK

Doktor Anne 10. Defa akıl sağlığı raporu aldı! Çocuğunu alamıyor!

Çocuğunu almak için mücadele eden Dr. Aynur Erzengin, Çocuğunu almak için savaşıyor. 10.kez akıl sağlığı raporu aldı.

Doktor Anne 10. Defa akıl sağlığı raporu aldı! Çocuğunu alamıyor!

Kahramanmaraş'ta oğlunun velayetinin babaya verildiğini ifade eden doktor anne, istismar edildiğine ilişkin 6 ayrı rapor bulunan çocuğunun kurtarılması için yardım isteyen Dr. Aynur Erzengin, 10. defa akıl sağlığı raporu aldı ama çocuğunu alamıyor. 

Kahramanmaraş'ta aile hekimi olarak görev yapan Dr. Aynur Erzengin (43), 9 yıl önce boşandığı eşi Hakim Ş.K'nin ile mücadelesi devam ediyor. Oğluna cinsel istismarda bulunulduğunu iddia ederek, yetkililerden yardım isteyen Erzengin, "Ben Kahramanmaraş'ta 18 yıldır aile hekimi olarak çalışıyorum. Çok zor durumdayım. Benim ayrıldığıma 9 yıl oldu ve oğlum 2 yaşındaydı. Oğlum şuanda 11 yaşında, hakim oğlumun velayetini bana vermişti ve oğlum 9 yıldan beri benim yanımdaydı. Ama geçtiğimiz Haziran ayında velayeti babaya verildi. Oğlum babasına gitmek istemiyor. Oğlumun bahsettiği ve iddia ettiği cinsel istismarlar vardı ve ben ona sus diyemem. Ben bir anneyim onu korumak zorundayım. Sürekli çocuk psikiyatriye gidiyorum ve bana sürekli, 'oğlunuz çok berbat şeyler anlatıyor, bunun üzerine gidin ve savcılığa suç duyurusunda bulunun' diyor. Doktorların yönlendirmesiyle suç duyurusunda bulunuyorum. Çırpınıyorum ve adalet arıyorum, adalet aradıkça üzerime daha da çok geliniyor. Ayrıldığım kişinin oğlum üzerinde 6 tane istismar raporu var bunlar İstanbul Tıp Fakültesi'nden, İstanbul Çocuk Psikiyatri'den, iki tane Kahramanmaraş çocuk izlemeden, bir tane okul rehber öğretmeninden, bir tane Kahramanmaraş Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatriden çocuğun maruz kaldığı raporlar var ve ama bunlara rağmen baba 6 ay çocuğa yaklaşamaması için uzaklaştırma almıştı ama buna rağmen mahkeme oğlumun velayetini babaya verdi" dedi.

Akıl sağlığı raporlarının defalarca normal çıkmasına rağmen 4 yıldır sürekli deli raporu alması için uğraşıldığını ifade eden Dr. Aynur Erzengin, "4 yıldan beri akıl muayenesine gitmeye başladım. Ben en son Adana'da hastaneye gittiğimde ayrıldığım kişi çocuğu almaya geldi ve bana, '3 güne kadar deli raporun da çıkacak' dedi. Oğlum sürekli maruz kaldığı istismarları söylüyor ve sen neden beni korumuyorsun diyor beni tekmeliyor. Yıllardan beri annemin yanında kalmak istiyorum diyor. Ama ben istismarlardan dolayı çocuğu gönderemeyince Gaziantep'teki hakimler, 'anne velayet hakkını kötüye kullanıyor ve çocuğu babaya göstermez oldu diye' bu kez gerekçeli karara onu yazmışlar. Hakimler 6 istismar raporunu görmüyor ve babanın bu arada cinsel istismar suçundan devam eden soruşturması var. Velayet davasındaki hakimler bunu da görmüyorlar. Bu yüzden çocuğun velayeti babaya verildi" dedi.