TV & MAGAZİN

Emre Büber kaç yaşında, nereli, eşi ve oğlu kim, Emre Büber kimdir, Emre Büber Hangi hastalığa yakalandı?

Emre Büber, 7 Kasım Pazar günü ekrana gelen MasterChef Türkiye'de haftanın elenen ismi oldu. Her hafta olduğu gibi MasterChef Türkiye'de eleme potasına ismi yazılanlar elenmemek için tüm hünerlerini sergilerken, oyun sonrası şefler tadım yapıp elenen ismin Emre Büber olduğunu açıkladı. Daha sonra Büber'in tedavisi olmayan bir hastalığa yakalandığı öğrenildi. Peki MasterChef Emre Büber kimdir, kaç yaşında, eşi kim, oğlu kaç yaşında, nereli, yarışmadan neden elendi, hastalığı ne?

Emre Büber kaç yaşında, nereli, eşi ve oğlu kim, Emre Büber kimdir, Emre Büber Hangi hastalığa yakalandı?

Emre Büber, MasterChef'te geçtiğimiz hafta eleme potasına ismi yazılıp, 7 Kasım Pazar günü eleme gecesinde elenen isim olmuştur. Sosyal medya üzerinden sağlık sorunları yaşadığı iddia edilen MasterChef yarışmacısı Emre Büber ekrana gelen son bölümünde eleme potasına yazılan isimler ile büyük bir mücadele verdi. Peki MasterChef Emre Büber kimdir, kaç yaşında, eşi ve çocuğu kim, nereli, yarışmadan neden elendi? Detaylar haberimizde.

Emre Büber, MasterChef Türkiye 2021'in yarışmasına bu hafta veda eden isim oldu. Yaptığı yemekler ve sempatik tavrıyla herkesin sevdiği isimler arasında yer alan MasterChef Emre'nin kim olduğu, kaç yaşında ve nereli olduğu merak ediliyor.

EMRE BÜBER KİMDİR?

MasterChef Emre Büber, 26 yaşında ve aslen Konya Bozkırlıdır. Lise eğitimini Açık öğretim lisesinde tamamlayan Emre Büber, 2015'de Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu'nda Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığından mezun oldu.

Ailesinden dedesi 1969'da Avusturya'ya gitmiştir. Emre de Avusturya'da doğmuştur ancak 12 yaşında Türkiye'ye gelip okuluna devam etmiştir.

Avusturya'da kokoreç, şırdan ve Adana şiş yapan bir mekanda çalışan Emre Büber, dünyaca ünlü İngiltereli şef Jamie Oliver'la da çalışmıştır.

Emre Büber, 4 yıl Antalya'da animatörlük yaptıktan sonra 19 yaşında Avusturya'ya geri döndü. 2 yıl süpermarkette çalıştıktan sonra yaklaşık 3-4 yıl profesyonel mutfakta çalıştı. Yemek yapmayı sevdiğini ifade eden Emre Büber, doğal ürünler yetiştirip onları sezonunda kullanmayı hedeflemiş.

MasterChef ana kadrosuna giren Emre Büber, 7 Kasım 2021 Pazar günü yarışmadan elendi.

EN BÜYÜK HAYALİ

MasterChef ana kadrosuna giren Emre Büber, ileride bir çiftlik restoranım olmasını, insanlara ürün değerini göstermek istediğini ve şuan MasterChef'te hedefim finalde yarışmak olduğunu söyledi.

INSTAGRAM HESABI NEDİR?

Ana kadroya giren MasterChef Emre Büber'in sosyal medyada kullandığı hesaplar merak ediliyor. MasterChef Emre Büber, Instagram'da "emres.kitchen" kullanıcı adıyla yer alıyor. Yaptığı yemekler ve günlük hayatında paylaşımların olduğu hesabının şu an 196 bin takipçisi bulunuyor.

Furkan CengizFurkan Cengiz