KÜLTÜR & SANAT

Engin Nurşani hayatını kaybetti! Neden öldü?

Aşık Ali Nurşani’nin oğlu Ozan Engin Nurşani tedavi gördüğü hastane de hayatını kaybetti.

Engin Nurşani hayatını kaybetti! Neden öldü?

Geçtiğimiz yıldan bu yana gırtlak kanseri nedeniyle tedavi gören Engin Nurşani, hayatını kaybetti. Nurşani'nin ölümüyle ilgili hastaneden yapılan açıklamada, "Yaklaşık 1,5 yıl önce yakalandığı nazofarenks (gırtlak) kanseriyle mücadele eden Engin Nurşani'nin tedavisine yatan hasta servisimizde devam ediliyordu. Maalesef ki bugün saat 07.00'de hayatını kaybetti" denildi.

Engin Nurşani Kimdir?

Aşık Ali Nurşani’nin oğludur. Kimlik adı Engin Ayhan olup (1980) yılında Almanya'nın Krefeld şehrinde dünyaya gelmiştir. Özgün Türk Halk müziği sanatçısıdır, halk arasındaki deyimiyle bir ozandır.

Asıl ismi Engin Ayhan olup (1980) yılında Almanya'nın Krefeld şehrinde doğmuştur. Özgün Türk Halk müziği sanatçısıdır, halk arasındaki deyimiyle bir ozandır. Babası yine bir ozan olan Aşık Ali Nurşani dir, küçük yaşlardan itibaren babasından müzik eğitimi almış beraber konserlerine katılmıştır. 2003 yılında çıkardığı ilk Albümü 'Adına bir çizik çektim' ile profesyonel müzik hayatına adım atmıştır. Bu albümü çıkarmadan önce babası Ali Nurşani karşı çıkmış bunun üzerine Engin Nurşani gizlice İstanbul'a giderek muzik studyosunda deneme yapmış, sesini beğenilmesi ile ilk albüm çalışmalarına başlanmıştır. Ali Nurşani bu olaydan sonra engel olmamış hatta destek olmuştur, başlarda karşı çıkma sebebi ise uzun yıllarını verdiği muzik dünyasında gördüğü vefasızlığın Engin Nurşani'nin de başına gelmesini istemeyişidir daha sonra Engin Nurşani'nin albümlerinde şiir okumuştur.