SPOR

Galatasaray Lazio maçı dış basında

Galatasaray Lazio maçı İtalyan basınında büyük ses getirdi

Galatasaray Lazio maçı dış basında

Lazio ile deplasmanda 0-0 berabere kalarak UEFA Avrupa liginden namağlup grup lideri olarak çıkan Galatasaray'ın başarısı İtalyan basınında da büyük ses getirdi. İşte İtalyanın önde gelen basın kuruluşlarının haberleri. 

La Gazetta Della Sport 

İtalyanın önde gelen basın kuruluşu La Gazetta Della Sport, Sarri'nin takımı neredeyse hiçbir zaman tehlikeli değildi ve Türkler fazla çaba harcamadan ikinci tur biletini alırlar.

Boşa harcanmış bir fırsat, ama asla gerçekten aranmadı. Lazio, Olimpico'daki final maçında 0-0'ı aşamadıkları Galatasaray'ın ardından Avrupa Ligi E Grubu'nu ikinci sırada tamamladı. Böylece biancocelesti, ikinci tura kalabilmek için Şampiyonlar Ligi'nden düşen yedi oyuncudan (İtalyan olarak Atalanta hariç) biriyle Şubat ayında yüzleşmek zorunda kalacak.

Corriera Della Sport

Terim, Sarri'yi Avrupa Ligi'nde son 32 turuna çıkardı. 

Biancocelesti, doğrudan son 16'ya kalabilmek için kazanmak zorundaydı, ancak hedefi bulamadılar: Türkler aynı şeyi savundu ve E grubunun zirvesini korudu.

Tuttosport:

Sarri, Avrupa Ligi playoff'larına gidiyor

Olimpico'da biancocelesti sadece golsüz bir beraberlik bulur: Sonuç, Terim tarafından grupta birincilikten çıkmak için kullanılır.