GÜNDEM

Hani, Özel İdare Sarı Bina çürüktü? Demir yığını çıktı!

Büyükşehir Belediye Başkanı Güngör’ün çürük diye yıkılması gerektiğini açıkladığı sarı bina demirden sökülemiyor.

Hani, Özel İdare Sarı Bina çürüktü? Demir yığını çıktı!

Kahramanmaraş'ta 1994 yılında yapılan Dünyanın en saçma binası olarak ün kazanan ve daha sonra şehir meydanı bahanesiyle yıkımına karar verilen Özel İdare İş Merkezi ( Sarı Bina ) yıkımı devam ediyor. Uzmanların ısrarla şehrin en sağlam binası demesine rağmen yine de yıkımına karar verilen ve sadece 6 milyon 615 bin lira bedelle yıkıma verilen Sarı Binanın yıkım çalışmaları devam ederken yeni bir tartışma daha başladı.

Güngör, Özel İdare İş Merkezi için “Şu an yıkım çalışmalarını gördüğümüzde belki sağlam olarak düşündüğümüz bu binanın bile 2018’de çıkan deprem yönetmeliğindeki birçok şartı taşımadığını gördük. İnşallah Kahramanmaraş’ımıza bu proje çok büyük katma değer sağlayacak.”demişti.

Özel İdare tam bir demir yığını çıktı.

İddialara göre yıkım ihalesini alan firma şimdiden ciddi bir karar geçti. Yıkımı üzerinde deva iş makinaları ile yapılan Sarı Binadan resmen demir fışkırıyor. Vatandaşların her gün fotoğraf ve video paylaştığı yıkım çalışmalarında demirlerin yoğunluğu yeni bir tartışmaya sebep oldu. Vatandaşlar “Deprem yönetmeliğine uymayan bu bina resmen demirden yapılmış. Bu binaya yazık oldu” yorumları yapılıyor.

AdminAdmin