SAĞLIK

Hastane mi? Postane mi? Hani önlem NFK!

Pandemi hastanesi olan Necip Fazıl Şehir Hastanesinde Koronavirüs tedbirlerinin hiçe sayıldığı anlar. Pandemi hastanesinde kontrol ve denetim yok mu?

Hastane mi? Postane mi? Hani önlem NFK!

Türkiye de Koronavirüs vakalarının yeniden tırmandığı dönemde en kritik yerler şüphesiz ki Hastaneler. Kahramanmaraş’ın en büyük Pandemi Hastanesinde yani Koronavirüslü hastaların en yoğun olduğu Necip Fazıl Şehir Hastanesinde evrak işlemleri yapılan bir çok nokta da insanlar büyük kalabalıklar oluşturmuş. Sıra beklemek uğruna insanların adeta birbirine girdiği ve Pandemi kurallarının hiçe sayıldığı bu yer bir Pandemi Hastanesi!

Pandemi Hastasi’nde bu olur mu?

Kahramanmaraş’ın en büyük Pandemi Hastanesinde Sağlık Kurulu adı verilen birimin önündeki kalabalıkta bulunan vatandaşlarda duruma isyan etti. Pandemi kuralları denetlenmiyor. Hastane yönetimi kalabalığın yoğun olduğu zamanlarda hem denetim yapmıyor hem de yoğunluğa göre ek görevlendirme yapmayarak kalabalığın daha da artmasına sebep oluyor. Maske denetimi yok! Ateş ölçme yok! Pandemi Hastanesinde olan bu manzara Virüs bitmeyecek dedirtiyor.