Maraş Televizyonu
HV
29 EYLÜL Cuma 21:16

İnşaat Atıkları Sokaklara Atılıyor, Temizliğini Belediye Yapıyor!

Kahramanmaraş'ta tadilat ve tamirat işlerinden, inşaatlardan kalma artıklar pervasızca sokaklara atılıyor. Oluşan pisliğin temizliği de Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne kaldı.

GÜNDEM
İnşaat Atıkları Sokaklara Atılıyor, Temizliğini Belediye Yapıyor!

Kahramanmaraş'ta tadilat ve tamirat işlerinden, inşaatlardan kalma artıklar pervasızca sokaklara atılıyor. Oluşan pisliğin temizliği de Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne kaldı. Bilinçsizce atılan atıklar çevre kirliliği oluştururken iş başa düştü ve belediye görevlileri oluşan bu çevre kirlilliğine el atmak zorunda kaldı.

Büyükşehir Belediyesi, şehrin muhtelif noktalarına rastgele bırakılan inşaat atıkları ve enkaz kalıntılarını iş makineleriyle hafriyat alanına taşıyarak, şehirde görüntü ve çevre kirliliğinin önüne geçiyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehrin muhtelif yerlerine rastgele bırakılan inşaat ve hafriyat atıkları ve enkaz kalıntıları ile mücadelesini hummalı bir şekilde sürdürüyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nca yürütülen çalışmalarla; çevreye rastgele bırakılan moloz yığınları iş makineleriyle bulunduğu ortamdan hafriyat alanına taşınarak, görüntü ve çevre kirliliğinin önüne geçiliyor. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada; kent estetiğinin sağlanması, çevre ve görüntü kirliliğinin önüne geçilmesi ve insan sağlığını olumsuz etkileyen hafriyat atıklarının bertaraf edilmesi noktasında çalışmaların aralıksız devam ettiği belirtildi.

Furkan CengizFurkan Cengiz

YORUMLAR