SPOR

Kahramanmaraş'lı Güreşçilerimiz Dünya Kupası maçına çıkıyor!

Kahramanmaraş'lı şampiyonlarımız, yiğitlerimiz Haydar Yavuz ve Şaban Kızıltaş, Dünya Kupasında mindere çıkıyor. Dualarımız sizinle Sütçü İmam’ın Torunları.

Kahramanmaraş'lı Güreşçilerimiz Dünya Kupası maçına çıkıyor!

GÜREŞTE DÜNYA KUPASI HEYECANI 12 ARALIK’TA BAŞLIYOR

 

Kovid 19 salgını nedeniyle katılımın az olması üzerine Dünya Güreş Birliği (UWW) 2020 Dünya güreş şampiyonasını iptal etmiş ve yerine bireysel dünya kupasını organize etmişti. Dünya kupası 12-18 Aralık tarihleri arasında Sırbistan’da düzenlenecek. Bireysel dünya kupası için milli takımlarımız hazırlıklarını tamamladı. Dünya kupasında ilk olarak mindere Grekoromen milli takımımız çıkacak. Hazırlıklarını İstanbul Sarıyer Mersinli Ahmet Tesislerinde tamamlayan milliler bugün akşam saatlerinde Sırbistan’a hareket edecek. Teknik direktör Salih Bora yönetiminde ki milli takımımızda şu isimler bulunuyor:

55 Kg: Şerif Kılıç

60 Kg: Ahmet Uyar

63 Kg: Abdurrahman Altan

67 Kg: Atakan Yüksel

72 Kg: Cengiz Arslan

77 Kg: Furkan Bayrak

82 Kg: Salih Aydın

87 Kg: Doğan Göktaş

97 Kg: Süleyman Demirci

130 Kg: Osman Yıldırım.

Dünya kupasında Grekoromen milli takımımızın ardından mindere Kadın güreşçilerimiz çıkacak. Teknik direktör Efrahim Kahraman yönetiminde 12 Aralık’ta Sırbistan’a hareket edecek olan sporcularımız şunlar:

50 Kg: Evin Demirhan

53 Kg: Zeynep Yetgil

55 Kg: Bediha Gün

57 Kg: Mehlika Öztürk

59 Kg: Elif Yanık

62 Kg: Cansu Aksoy

65 Kg: Aslı Demir

68 Kg: Nesrin Baş

72 Kg: Buse Tosun

76 Kg: Yasemin Adar.

Dünya kupasında son olarak serbest stil müsabakaları yapılacak. Hazırlıklarını teknik direktör İshak İrbaikhanov yönetimde Ankara’da sürdüren Serbest Güreş Milli takımımız 14 Aralık tarihinde Sırbistan’a hareket edecek. Serbest stilde ülkemizi temsil edecek olan güreşçilerimiz ise şöyle:

57 Kg: Şaban Kızıltaş (Kahramanmaraş) 

61 Kg: Recep Topal

65 Kg: Ahmet Duman

70 Kg: Haydar Yavuz (Kahramanmaraş) 

74 Kg: Fazlı Eryılmaz

79 Kg: M.Nuri Kotanoğlu

86 Kg: Osman Göçen

92 Kg: Erhan Yaylacı

97 Kg: Süleyman Karadeniz

125 Kg: Oktay Güngör

Diğer yandan dünya kupasına katılanlara UWW para ödülü de verecek. Birinci olanlar 4000, ikinci olanlar 3000, ve üçüncü olanlar 1500 İsviçre frangı ödül alacak. Ayrıca takım sıralamasında ilk üç sırayı alan takımlarda ödüllendirilecek.

Müsabakalar TRTSPOR 2’den canlı olarak yayınlanacak.