KÜLTÜR & SANAT

Kahramanmaraşlı Yapımcıdan Diyarbakır Annelerini Anlatan Efsane Film!

Kahramanmaraşlı yapımcı Gürsel Eker'in yapımcılığını üstlendiği film, terör örgütü PKK tarafından kandırılmış, zorla dağa götürülmüş veya örgütten kaçmak isteyen gençlerin annelerinin başlattığı Diyarbakır Anneleri direnişinin öyküsünü beyaz perdeye aktaracak.

Kahramanmaraşlı Yapımcıdan Diyarbakır Annelerini Anlatan Efsane Film!

Bir buçuk yıldır süren direnişleriyle Türkiye gündemine damgasını vuran ve terör örgütü PKK'da büyük paniğe yol açan 'Diyarbakır Anneleri'nin hikâyesi, aralarında yabancı oyuncuların da bulunduğu güçlü bir kadroyla sinema filmi olacak. Kurtlar Vadisi Pusu, Kurtlar Vadisi Gladyo ve Kurtlar Vadisi Terör gibi sinema filmlerini ve son olarak Âkif adlı filmi çeken ünlü yönetmen Sadullah Şentürk ise yönetmen kadrosunda yer alacak. Lider Film şirketinin yapımcılığını üstlendiği film için Sadullah Şentürk'le sözleşme imzalanarak ilk adımın atılması sonrasında senaryonun yazımına da başlandığı öğrenildi. Aksiyon/drama türü olacak filmde çocuğunu terör örgütü PKK'nın elinden kurtarmak isteyen yabancı uyruklu bir anne ile bir Türk babanın hikayesi, insani yönüyle işlenecek. 

Evladını terör örgütüne kaptırmış annelerin öyküsünün Türkiye'nin yanı sıra yabancı kamuoyunca da tüm yönleriyle bilinmesi için projenin, uluslarası ve büyük çaplı bir şekilde planlandığı belirtildi.

Bu amaçla aralarında ünlü Hollywood oyuncularının da bulunduğu yabancı oyuncularla menajerleri üzerinden temasa geçildiği öğrenildi.