Yerel

Kahramanmaraş'ta 11 Günlük Bebek Annesiyle Sokağa Atıldı!

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde 11 günlük bebek 18 yaşındaki annesiyle birlikte sokağa atıldı.

Kahramanmaraş'ta 11 Günlük Bebek Annesiyle Sokağa Atıldı!

Alınan bilgiye göre, Yörük Selim Mahallesinde 11 günlük bebek ve 18 yaşındaki annesi, ismi henüz paylaşılmayan babaları tarafından sokağa atıldı.

"Mübarek Ramazan ayında yeni doğmuş 11 günlük bebek 18 yaşındaki annesi ile birlikte sokağa atılmış İnsanlığını yitirmiş baba el kadar bebeği ve annesini yapayalnız ortada bırakıp kaçmış. Yörük selim mahallesi muhtarı olarak anne ve bebeğe sahip çıktık. Yaşayabilmeleri için gerekli olan ev, ev eşyaları gıda mama bez giyim gibi bütün ihtiyaçlarını karşılamak için elimizden geleni yapacağız. Vicdansız merhametsiz insanların kötülüğünü bir nebze olsun yok etmek görevimiz. İyiliği çoğaltıp bu anne ve yavruyu güldürebilirsek ne ala. Cennet kokulu bu yavruyu sahipsiz bırakmayacağız."

Mahalle muhtarı Akif Neşnat'ın sosyal medyadaki bu paylaşımı sonrasında hayırseverler yardım yapmaya başladı. 

Yaklaşık 2 saat içerisinde birçok kişiden yardım için dönüş olduğunu belirten Neşnat, yeni bir ev kiralayarak anne ve bebeği yerleştirdiklerini, evin de içerisine yeni eşyalar aldıklarını, yardımda bulunan bütün hayırseverlere teşekkür ettiğini söyledi. 

Akif Neşnat Şu İfadeleri Kullandı: 

"RÜYA BEBEK YANLIZ DEĞİLDİR

BUĞÜN YAPMIŞ OLDUĞUM RÜYA BEBEK PAYLAŞIMDAN SONRA UZAKTAN YAKINDAN YARDIM ELİ UZATAN VE UZATMAYA DA DEVAM TÜM GÖNLÜ GÜZEL DOSTLARIMI CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM

RABBİM SİZLERİ İNCİTMESİN İNŞALLAH

RABBİM HİÇ KİMSEYİ EVLADIYLA İMTİHAN ETMESİN"

 

Furkan CengizFurkan Cengiz