Yerel

Kahramanmaraş'ta CHP'nin 97. Yılı kutlandı!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) kuruluşunun 97. yıl dönümü Kahramanmaraş'ta törenle kutlandı.

Kahramanmaraş'ta CHP'nin 97. Yılı kutlandı!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) kuruluşunun 97. yıl dönümü Kahramanmaraş'ta törenle kutlandı.

CHP Kahramanmaraş İl Başkanlığı tarafından partinin kuruluşunun 97. yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi. Törende CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül tarafından anıta çelenk bırakıldı. Akabinde saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

CHP İl Başkanı Şengül, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Temellerini 4 Eylül 1919'da Sivas Kongresinde attığınız, 9 Eylül 1923'te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi'nin bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız. 

Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti'nin emperyalizm karşısındaki kararlılığını, Kuvayı Milliye'nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97'nci kuruluş yıl dönümümüzde yüreğimizde taşıyoruz. Yegane amacımız sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye'yi inşa etmektir. İlke ve devrimleriniz ile ikinci yüzyıla çağrı beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında ülkemizi işaret ettiğiniz muasır medeniyeler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz. 

Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız, şartsız milletin olana dek sürecektir.

Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi'nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yuttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum."