ASAYİŞ

Kahramanmaraş'ta Eşeğe eziyet eden şahıs gözaltına!

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesine bağlı Horhor Mahallesinde eşeğe eziyet eden şahıs gözaltına alındı. Adliyeye sevk edildi.

Kahramanmaraş'ta Eşeğe eziyet eden şahıs gözaltına!

Dün sosyal medyada yayılan ve tepkilerin çığ gibi büyüdüğü Eşeğe bayılana kadar döven ve köpekleri saldırtan Bahattin U. Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından gözaltına alındı. 

 

Elbistan’da iple bağlayan ve eşeğe sopayla vurarak eziyet eden şahıs, gözaltına alınıp hakkında adli ve idari işlem başlatıldı. Şahsa, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında da gerekli idari para cezası kesilceği bildirildi.

 

Elbistan Kaymakamlığı, ilçeye bağlı Horhor Mahallesi’nin Çevirme mezrasında yaşanan eşeğe eziyet görüntüleri ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Açıklamada, görüntülerin yaklaşık 1 ay önce çekildiği belirtilerek, eziyet uygulayan 64 yaşındaki B.U’nun ilçe jandarma komutanlığı ekiplerince gözaltına alındığı vurgulandı. Şahıs Adliyeye sevk ediliyor. 

Açıklamada, “Elbistan Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı sorumluluk sahası içerisinde bulunan Horhor mahallesinde ikamet eden B.U.(64) isimli şahsın yaklaşık bir ay kadar önce çekildiği değerlendirilen ve açık kanallardan elde edilen görüntülerinde, kendisine ait eşeğin kafasına defalarca odun benzeri sopa ile vurmak suretiyle bayılttığı ve 2 adet çoban köpeğine eşeği parçalatmaya çalıştığı görülmüştür. Olay ile ilgili olarak Elbistan Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek mala zarar vermekten adli işlem başlatılmıştır. Ayrıca Elbistan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği’nce idari yaptırım uygulanmıştır” ifadelerine yer verildi.