Yerel

Kahramanmaraş'ta hırsızlık şüphelisi 7 kişi tutuklandı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde çok sayıda iş yerinden on binlerce lira ve bir o kadar da döviz ile elektronik eşya, içki ve sigara çalan 7 şahıs çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Kahramanmaraş'ta hırsızlık şüphelisi 7 kişi tutuklandı

Elbistan’da çok sayıda iş yerinin çelik kasasını açarak on binlerce lira para ve bir o kadar da malzeme çalan hırsızlık şebekesi çökertildi. 

Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen operasyonlarda, değişik tarihlerde ilçe merkezindeki iş yerlerinin kapısını zorlayarak içeriye girip çelik kasalardaki on binlerce lira ve döviz ile elektronik eşya, sigara ve içki çalan 8 kişi ilçe emniyet müdürlüğü asayiş büro amirliği ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

Mahkeme kararı ile şüphelilerin ikametinde yapılan aramalarda, işyerlerinden çaldıkları elektronik eşyalar ile kapı ve çelik kasa  açmak için kullandıkları aletler ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen şüphelilerden K.P. (30), A.F. (28), M.Y. (28), İ.D. (21), S.P. (22), Ö.G. (34), ve B.K. (37) tutuklanarak Elbistan E Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu'na gönderildi. S.D. ise savcılıktaki ifadesinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.