ASAYİŞ

Kahramanmaraş'ta maaşlı dolandırıcılara suçüstü

Kahramanmaraş'ta kendilerini savcı, polis, asker olarak tanıtarak insanları telefonda dolandıranlara yönelik düzenlenen operasyonda 3 kişi yakalandı. Şüphelilerin dolandırıcılık karşısında 3 bin 500 TL maaş ve komisyon aldıkları öğrenildi.

Kahramanmaraş'ta maaşlı dolandırıcılara suçüstü

Kahramanmaraş'ta ekiplerin dolandırıcılık şüphesiyle düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 3 kişinin, maaş ve komisyon karşılığı çalıştığı öğrenildi. 

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasına yönelik denetimlerde Azerbaycan Bulvarı'ndaki ATM'de Mehmet E.I. (21), Mustafa B. (24) ve Cumali B’nin (43) aralıksız para çekip yatırdıklarını tespit etti.

Polis, dolandırıcılık yaptıklarından şüphelendiği 3 kişiyi, bölgeden ayrılıp ara sokağa girince yakalayarak gözaltına aldı.

MAAŞ VE KOMİSYONLA ÇALIŞIYORLAR

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'ne götürülen şüphelilerin üzerinden 7 bin 740 TL, 13 farklı hesaba ait bankamatik kartı ile 7 cep telefonu çıktı.

Yapılan detaylı araştırmada şüphelilerin, kendilerini savcı, polis, asker olarak tanıtarak insanları telefonda dolandıranlar adına çalıştıkları, mağdurların hesaplarına yatırdığı paraları ATM’den çekip dolandırıcıların hesabına yatırdıkları tespit edildi.

 

Çok sayıda banka hesapları olduğu belirlenen 3 şüpheli, sorgularında suçlarını itiraf etti. Şüpheliler, 3 bin 500 TL maaş ve komisyon karşılığında dolandırıcılara çalıştıklarını, üzerlerinden çıkan paraların da dolandırıcıların ağına düşürdükleri mağdurların parası olduğunu söyledi.

Sorgularının ardından sevk edildikleri adliyede mahkemeye çıkarılan şüpheliler, adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.