Yerel

Kahramanmaraş’ta özel çocuklara özel etkinlik

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesi Necip Fazıl Mahallesi’nde yer alan Özel Gelişen Özgür Çocuk Rehabilitasyon Merkezi, gereksinimli bireyler için özel etkinlik düzenledi.

Kahramanmaraş’ta özel çocuklara özel etkinlik

Öğrenciler, Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezinde Onikişubat NF Spor Kulübü paravolley (oturarak voleybol ) takımı işbirliği ile düzenledikleri "Sporda Buluşuyoruz "etkinliği kapsamında Okçuluk ve Boccia aktivitelerinin ardından Onikişubat NF Spor Kulübü paravolley takımı ile dostluk maçında buluştu.
Kurucu Fizyoterapist Dilek Şahiloğulları, sporun birleştirici gücüne dikkat çekerek, “Biz 18 yıldır Kahramanmaraş’ta özel gereksinimli bireylerle çalışıyoruz. Öğrencilerimizi çok yönlü destekliyor ve hayata hazırlıyoruz. Onların mutluluğunu ve bir şeyleri başardıklarını görmek bizleri son derece mutlu ediyor. Her yıl 3 Aralık haftası bir dizi farkındalık etkinliği düzenliyoruz ve daha fazla insana ulaşarak toplumdaki farkındalık ve hassasiyetleri arttırmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda bu yıl ekip arkadaşlarımızla 25 farklı etkinlik düzenledik ve binlerce insana ulaştık. Bugün yaptığımız etkinlikle sadece 3 Aralık’ta değil her zaman özel gereksinimli bireylerin hatırlanması ve onlara destek olunması gerekliliğini vurgulamak istedik. Fırsat verildiğinde çok başarılı işler ortaya koyabildiklerini herkesin görmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bugünkü etkinliğimiz de bunun en güzel örneklerinden biri ve bizler için çok anlamlı oldu. Bu etkinliklerde bizimle işbirliği yapan ve çocuklarımızın yanında olan Onikişubat NF Spor Kulübü Başkanı Fatih Kaya, Paravolley Takım Kaptanı Sadullah Kılınç Ve Paravolley Birim Başkanı Mükerrem Dadaş’a teşekkür ederim” dedi.