Yerel

Kahramanmaraş'ta Vali Yardımcısı ve Kaymakam Değişikliği!

Resmi Gazetede yayımlanan habere göre, Kahramanmaraş'ta 1 vali yardımcısı ve 3 kaymakam değişti.

Kahramanmaraş'ta Vali Yardımcısı ve Kaymakam Değişikliği!

Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 427 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Görev yerleri değiştirilenler arasında Kahramanmaraş'ta bir vali yardımcısı ile Andırın, Nurhak ve Çağlayancerit Kaymakamları da var. Atama Karranamesine göre;

Çağlayancerit Kaymakamı Abdullah Huzeyfe ÇAKMAK Mardin - Ömerli Kaymakamlığına, Andırın Kaymakamı Emre DÜNDAR Tunceli-Ovacık Kaymakamlığına, Nurhak Kaymakamı Cihat KOÇ  Harran Kaymakamlığına, Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Halil AVŞAR ise Aydın - Didim Kaymakamlığına atandı.

Bu arada Nurhak Kaymakamlığına Trabzon - Düzköy Kaymakamı Yasin AKGÜL, Andırın Kaymakamlığına Bilecik - Gölpazarı Kaymakamı İbrahim GÜNEŞ, ve Kahramanmaraş Vali Yardımcılığına ise Mardin Vali Yardımcısı Rıza GENÇOĞLU atandı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 2020 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ve hizmet veya mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 427 mülki idare amirinin görev yerlerinin, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiği belirtildi.