SPOR

Karaçalı, ASKF Yönetimi kendilerine oy vermeyenlerini sildi!

Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan adayı Eftal Karaçalı, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) yönetimi büyük bir skandala imza atarak kendilerine oy vermeyen bütün kulüpleri delegelikten sildiler. Konuyu yargıya taşıyoruz”dedi.

Karaçalı, ASKF Yönetimi kendilerine oy vermeyenlerini sildi!

20 Mart tarihinde yapılacak olan genel kurul öncesi basın toplantısı düzenleyen Eftal Karaçalı, önemli açıklamalarda bulundu. Karaçalı, “Bizim seçime girmemiz birileri tarafından engelleniyor ve sabote ediliyor” dedi.

Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, 20 Mart 2021 tarihinde genel kurula gidecek. Kahramanmaraş ASKF Başkanlığına aday olduğunu açıklayan ve yaklaşan genel kurul öncesinde basın toplantısı düzenleyen Eftal Karaçalı, seçimin sabote edildiğini ve kendi yönetiminin seçime girememesi için engellemelerle karşılaştıklarını dile getirdi.

“Kendilerine oy vermeyenleri sildiler”

Kendi yönetimlerine destek verecek olan 15 üye kulübün silindiğini ifade eden Karaçalı, seçimin usulsüz olduğunu ve yaşanan kaosu yargıya taşıyacaklarını söyledi. Karaçalı, “Biz müracaatımızı yaptık ancak yönetim listemizi veremediğimiz için genel kurula gideceğiz. Genel kurula itirazlarımızı yapacağız ve bu süreci başlatmış olacağız. Üye kulüplerin silinmesiyle alakalı gidip soran arkadaşlarımıza silinen Kulüplerin müracaatları doğrultusunda verilen cevap şu şekilde: 2019 yılı aidatların yatırılmadığı yönünde bir cevap aldık. 860 sekiz yüz atmış TL’nin 60 TL’sini kesip sekiz yüzü TL’sini bize verdiler. 60 lirası aidat olarak kestiklerini biliyoruz. Fakat buna rağmen 13 tane kulübün üyeliklerinin silindiği söyledi ama ben o aidatlardan dolayı silindiğini düşünmüyorum. Tertip komitesi seçiminde olan oy puslularını hani isimleri tek tek yazıp veriyoruz ya oradan yazılara bakıp kendilerine oy vermeyenleri sildiler” dedi.

“Bu işin peşini bırakmayacağız. Takipçisiyiz”

Görevde bulunan yönetimin tarafsız olmasını isteyen Karaçalı, seçim öncesinde usulsüzlüklerin yaşandığını söyledi. Olayı yargıya taşıyacaklarını hatırlatan Eftal Karaçalı, şöyle konuştu: “Komite seçiminde Kendilerine oy vermeyen kulüpleri listeden çıkarıp yerine Dostlukspor, Köyspor isminde takımlar kulüp oy kullanmak için listeye koydular ve burada amacı ilkelerin her kulübe eşit mesafede yaklaşarak ve bu şeyi idare etmek. Ancak diyoruz ki hep kendilerine oy vermeyen kendilerinden olmayan tüm kulüpleri siliyorlar. Adli makamlara bunların tek tek araştırılması ve seçimle ile müracaatımızı yaptık. Bununla alakalı yetişmese bile seçimden sonra seçimle müracaatlarımızı yaptık. Biz bu işi sonuna kadar götüreceğiz. Kesinlikle bırakmayı düşünmüyoruz tabi ki tüzüğe göre de hata yaptılar. Üyelerin delege listelerini açıklamayarak. Bizi burada sabote ettiler.”