EKONOMİ

Kervancıoğlu, Fasondan çıkalım ve Markalar oluşturalım!

Alpedo Kervan Lezzet Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu, "Kahramanmaraş'ın artık fasondan çıkıp markalar oluşturması gerekiyor"dedi.

Kervancıoğlu, Fasondan çıkalım ve Markalar oluşturalım!

2021 yılında tatlı ve dondurma sektörü dışında da yatırımlarına ağırlık veren Alpedo Kervan Lezzet Gurubu, Tekstil sektöründe ki yatırımlarının yanında tekstil makinelerinin yazılımını da kendi birimleri ile yapmaya başladı. Toplamda 170 bin noktaya markalarını ulaştıran Alpedo Kervan Lezzet Gurubu Kahramanmaraş’ın yükselen değeri olmaya devam ediyor. 

Dondurma ve Tekstil de Kahramanmaraş’ın artık kabuğunu kırıp markalar oluşturması gerektiğine vurgu yapan Kervancıoğlu, "Fason üretim dışa bağımlı anlayışla yapılan bir ticari faaliyet asış kazanç ise markalaşmada yatıyor. Şimdi ben hep şunu söylüyorum: Dışa bağımlı kalmaktansa marka olalım, diyorum. Fason üretimden çıkalım. Kendi markamızı oluşturalım. Bu markamızı dünyaya tanıtalım. Çünkü dışa bağımlı olmanın en büyük sıkıntısını bu pandemi sürecinde gördük. Ve krizi fırsata çevirmeye çalıştık. Bu nedenle bir ekip oluşturduk ve bir AR-GE merkezi kurduk. Dedik ki; biz, artık bu İtalya'dan makine almanın peşine düşmeyelim. Kendi makinemizi kendimiz üretelim dedik ve çalışmaya koyulduk. Bu çalışmamız 6 ay sürdü. 6 ay neticesinde bu yatırımımızın çok güzel karşılığını aldık. Hemen bir fabrikamızda AR-GE merkezi kurduk. Oradan tekniker arkadaşlarımız, makine mühendisi arkadaşlarımızla beraber bu makinelerimizi komple gözden geçirdik. Dört tane makinemizi biz güzel bir şekilde yaptık. Tabii sadece dondurma makineleri değil. Bu yazılım şirketimizde tekstil makinelerinin yazılımını da artık biz yapmaya başladık. Çünkü biliyorsunuz; Kahramanmaraş, dondurmada olduğu kadar tekstilde önde gelen bir şehrimiz.”dedi.