SİYASET

Kılıçdaroğlu: "Erdoğan, İmralı'nın postacılığına soyunmuş"

CHP lideri Kılıçdaroğlu, HDP Milletvekili Semra Güzel’in PKK’lı bir teröristle fotoğrafları çıkmasının ardından, "Atatürk’ün partisi CHP’yi Kandil’in kapı kuluna çevirdiler" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çok sert yanıt verdi: Fotoğrafı gördüğümde sordum, ne zaman çekilmiş diye. Bunların İmralı'ya masa attıkları dönemde, açılım döneminde çekilmiş. Dolayısıyla bu fotoğrafın muhatabı doğrudan doğruya Erdoğan'dır.

Kılıçdaroğlu:

Bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere dün akşam saatlerinde Zonguldak'a giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah basın mensuplarının sorularını yanıtladı.  Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle: 

– Niye korkak oluyorsun? Benden uzak, beni eleştiriyorsun. Çıkarsın karşıma, iki uygar insan gibi tartışırız. Senin taraftarların da izlerler, beni de bütün vatandaşlar izlerler. Hem benden çekiniyor, arkaya dolanıyor, arkadan bir sürü laf ediyor… Ya sen çık karşıma kardeşim. Çık karşıma otur, beraber tartışalım, Türkiye de izlesin.

GİDİP TEZGAHI KURAN O, KONUŞAN O

– Allah aşkına gidip İmralı'da masaya oturan kimdi? Şimdi İmralı'nın postacılığına soyunmuş, öyle anlaşılıyor. Posta memuru mu kendisi? Gidip tezgahı kuran o. Konuşan o. Medet uman o. Yerel seçimlerde ne yaptı? Yerel seçimlerde de ona bir akademisyen gönderdi, ‘Acaba bize oy verirler mi?' diye. Selamlarını getirdi, devletin televizyonunda bunu canlı yayınladılar. Şimdi dönüp bizi suçluyor.

BENİ SUÇLAMA, KARŞIMA ÇIK

– Ne yaparsa yapsın, beyefendi gidici artık. Millet tahammül edemiyor. Yalana tahammül edemiyor, zamma tahammül edemiyor, haksızlığa tahammül edemiyor. Gidici. Beni suçluyor. Suçlamasına gerek yok. Çıksın karşıma.

O FOTOĞRAF İMRALI’YA MASA ATTIKLARI DÖNEMDE ÇEKİLMİŞ

– Fotoğrafı gördüğümde sordum, ne zaman çekilmiş diye. Bunların İmralı’ya masa attıkları dönemde, açılım döneminde çekilmiş. Dolayısıyla bu fotoğrafın muhatabı doğrudan doğruya Erdoğan’dır.

– Seçim tarihini belirlesin, biz de adayımızı belirleyeceğiz. Hem seçim tarihini belirlemiyor, hem kalkmış, “Adayınız kim?” diyor. Adayımızın kim olduğunu açıklamamız için, “Ben erken seçim istiyorum. Sandığı getiriyorum. Bay Kemal gel sen de oy kullan” demesini bekliyoruz. Söylemiyor.