TV & MAGAZİN

Konserinde Çok Sayıda Kişinin Öldüğü Travis Scott Kimdir, Travis Scott Şarkıları

ABD'de düzenlenen Astroworld müzik festivalinde Travis Scott konseri sırasında yaşanan izdihamda insanlar ezildi. Olaylar sırasında çok sayıda kişinin yaralandığı ve 8 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Yetkililer 11 kişinin kalp krizi geçirdiğini, 17 kişinin hastaneye kaldırıldığını açıkladılar. Yaşanan olaydan sonra 'Travis Scott Kimdir?' sorusu aratılmaya başlandı. Peki, Travis Scott kimdir, nereli, kaç yaşında? işte detaylar...

Konserinde Çok Sayıda Kişinin Öldüğü Travis Scott Kimdir, Travis Scott Şarkıları

Jacques Webster,  30 Nisan 1992'de dünyaya geldi.  Kanye West ile yakın ilişki kuran Scott, 2012 yılında GOOD Music derleme albümü Cruel Summer'daki birkaç şarkıda yer aldı. İlk solo projesi olan ve Owl Pharaoh adını taşıyan mixtape'i 21 Mayıs 2013'te yayınlandı. Onu 18 Ağustos 2014'te piyasaya çıkan ikinci mixtape'i Days Before Rodeo takip etti. Scott'ın, Rodeo adını taşıyan ilk stüdyo albümü 4 Eylül 2015'te Grand Hustle etiketiyle raflardaki yerini aldı.

İlk haftasında 90 bin satan albüm, Amerikan Billboard 200 listesine üç numaradan girdi. 2016 yılında Birds in the "Trap Sing McKnight" albümünü Apple Müzik'te yer alan Beats 1'da yaptığı radyo programı Wav'de ilk kez yayınladı. Scott'ın müzik tarzı, geleneksel hip hop, lo-fi ve ambient müziğin karışımından meydana gelmiş bir tarz olarak tanımlandı. Scott'ın sertifikalı albümleri sadece ABD'de 45 milyonun üzerinde sattı. 6 defa Grammy Ödüllerinde aday olarak gösterildi ve bir defa Billboard Müzik Ödüllerini kazandı.