GÜNDEM

Mahir Ünal, şampiyon boksörler için ayrım yapınca tepki çekti!

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 5 altın madalya kazanan sporculardan sadece Busenaz Sürmeneli için tebrik tweet'i attı. gelen tepkiler üzerine gece yarısı sosyal medya ekibini sorumlu tutarak diğer sporcuları da kutladı.

Mahir Ünal, şampiyon boksörler için ayrım yapınca tepki çekti!

Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda 48 kiloda mücadele eden milli boksör Ayşe Çağırır, 50 kiloda Buse Naz Çakıroğlu, 54 kiloda Hatice Akbaş, 66 kiloda Busenaz Sürmeneli ve +81 kiloda Şennur Demir, 5 altın madalyanın tamamını alarak ülkemize gurur yaşattı.

Finale kalan 5 kadın sporcumuz da dünya şampiyonu olup büyük sevinç yaşattığı günde AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın yaptığı ilk paylaşım tepki çekti. Ünal gece yarısı ‘sosyal medya ekibi’nin yaptığı paylaşımı için gerekçe açıklayıp düzeltme yapmak zorunda kaldı.

Mahir Ünal sadece gün içerisinde 4. altın madalyayı getiren Trabzonspor’un milli boksörü Busenaz Sürmeneli için tebrik paylaşımında bulundu. İlk 3 sporcuyu tebrik etmemesi, sosyal medya kullanıcıları tarafından tepkilere neden oldu.

GECE YARISI DÜZELTME YAPTI!

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal gece yarısı saat 00.31’de bir tweet atarak, sosyal medya ekibinin planla yaptığını belirterek, diğer sporcular için yapılmayan kutlama mesajlarının nedenini, “Sosyal medya ekibimiz bugün şampiyonlarımızı tek tek tebrik edip finalde topluca bir paylaşım yapmayı planlanmış. (İyi bir planlama olmadığı uygulamalı görülmüştür) Herhangi bir sporcumuzu bir diğerinden ayırmamız düşünülemez her çaba kutsal, her mücadele biriciktir” ifadeleriyle açıkladı.

AKP’li Ünal bir sonraki tweet’inde de altın ve bronz madalya alan sporcuların isimlerini yazarak, “Türkiye ev sahipliğinde gerçekleşen Dünya Kadınlar Boks şampiyonasında bayrağımızı dalgalandıran tüm sporcularımızı yürekten kutluyorum” diye yazdı.

Furkan CengizFurkan Cengiz