EKONOMİ

Marketlerde ürün satışına kısıtlama geldi

Temel gıda malzemelerine gelen zamlar sonrası marketlerde bazı ürünlerin satışına sınırlama getirildi. Yağ, süt, şeker ve sigara gibi ürünler birçok markette 2'den fazla alınamıyor.

Marketlerde ürün satışına kısıtlama geldi

İstanbul'da farklı semtlerde bulunan marketleri dolaşan DHA muhabirinin, "Sütlerde sınırlandırma var mı?" sorusu üzerine Şişli'de bulunan bir market çalışanı, "Sütlerde 2'den fazla satış yapamıyoruz. Yağ, şeker, süt gibi belli ürünlerde yasak var.

Yine aynı markette kasada bulunan bir diğer market çalışanı ise, "Şu an en fazla 2 süt satın alabilirsiniz. Sütler farklı markalardan olsa da 2'den fazla süt alamazsınız. Bu seferlik elinizde 3 sütü geçelim, ancak bir daha geçemem yasak var" diye konuştu. 2 adet 5 kilogramlık sıvı yağ almanın yasak olduğunu söyleyen Fatih'te bulunan bir market çalışanı ise, "Yağ ve sigarada sınırlandırma var.

Mecidiyeköy'de bulunan başka bir market çalışanı ise, "Biz de en fazla 5 süt alabiliyorsunuz. Şu an bizim markette yağ, şeker, süt ve sigarada sınırlandırma var. Yöneticilerime 'Neden böyle bir şey var?' diye sorduğumda sadece 'yasak' diyorlar" diye konuştu.