KÜLTÜR & SANAT

MasterChef de kim elendi?

MasterChef Finaline kısa bir süre kala yeni bir eleme yaşandı. İddialı yarışması MasterChefe veda etti!

MasterChef de kim elendi?

Türkiye’nin merakla takip ettiği yarışma programı MasterChef Türkiye dün akşam eleme bölümüyle ekrana geldi. Sefa, Serhat ve Barbaros'un elemeye kaldığı yarışmada büyük bir mücadele vardı. 

Balkan Mutfağı lezzetleri yarıştı! 

MasterChef Türkiye 2020'in 13 Aralık Pazar ekrana gelen 120. bölümünde, mavi takım ve kırmızı takım 3. dokunulmazlık oyunu için karşılaştı. Takımlar, şeflerin isteği doğrultusunda Balkan mutfağının lezzetlerinden şile paprika, tavce gravce, Boşnak böreği, tavuk büryan (mişöriz) ve kaymaçina yapmaya çalıştı.

Kırmızı takım ezdi geçti! 

1 saatlik sürenin sonunda yemeklerini hazırlayan takımlar şeflerin tadımına sundu. Şeflerin açıklamasına göre kırmızı takımda son dokunulmazlığı kazandı. Böylece Özgül, Emir ve Eray MasterChef Türkiye 2020'nin son beşine kalan ilk isimler oldu. MasterChef'te ilk iki eleme adayı mavi takımdan Sefa ve Serhat olmuştu. Dokunulmazlığı kaybeden yine mavi takım olunca Barbaros direkt olarak potaya girmiş oldu.

Barbaros ve Serhat kaldı! Sefa elendi! 

Böylece bu haftanın eleme adayları mavi takımdan Barbaros, Serhat ve Sefa oldu. Bu oyunda yarışmacılardan bir saat içinde Danilo Şef'in imza tabağının hazırlanması istendi. Gecenin en iyi tabağını hazırlayanın Barbaros olduğu açıklandı. MasterChef'ten bu hafta elenen yarışmacı ise Sefa oldu.