GÜNDEM

Mehmet Ali Kulat kimdir? nerelidir? mesleği nedir?

Mehmet Ali Kulat kimdir?

Mehmet Ali Kulat kimdir? nerelidir? mesleği nedir?

MEHMET ALİ KULAT 1966 K. Maraş Elbistan doğumlu. Evli ve 3 Çocuk babası.

TAHSİL HAYATI

İlk orta ve lise eğitimini Elbistan’da tamamladı. Lisans Eğitimini Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Yüksek Lisans Eğitimini Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Bünyesinde Doktora Eğitimi aldı.

İŞ HAYATI

1989 yılı NEVŞEHİR ATOML de Öğretmenlik 1991 ANKARA Mamak Muhabere Okulu Yd. Subay Eğitimi sonrasında Zonguldak’da Yd. Subay Öğrt. Olarak Askerlik hizmeti. 1992-2001 Malatya İnönü Üniversitesi bünyesinde Öğretim Üyeliği Halen pek çok siyasi parti, kamu kurumu ve özel kuruma danışmanlık yapan MAK ARAŞTIRMA DEĞERLENDİRME DANIŞMANLIK MÜŞAVİRLİK ORG. İNŞ. Ve Tic. ANONİM ŞİRKETİ Yön. Kur. Başkanı. ARGEDER STRATEJİ ENSTİTÜSÜ Başkanı.

AKADEMİK ÇALIŞMALARI

Doktora-Master Tezleri, Yurt İçi Ve Yurt Dışı Pek Çok Hakemli İlmi Dergide Yayınlanmış Bilimsel Makale, Ulusal Ve Uluslarası Sempozyum Tebliğleri… Egm Ve İçişleri Bakanlığı’Nın Düzenlediği Uluslar Arası Çalışmalarda Yayınlanan Tebliğler… İngilizceden Ve Arapçadan Tercüme Akademik Çalışmalar… Mak Danışmanlık Ve Argeder Olarak Yapılan Pek Çok Saha Araştırmasına Yorum, Değerlendirme Ve Analizler…