ASAYİŞ

Mersin'de Katliam: Bir Erkek 3 Kadını Öldürdü!

Mersin'in Tarsus ilçesinde bir kişi, 3 kadını tabanca ile vurarak öldürdükten sonra aynı tabanca ile intihara kalkıştı.

Mersin'de Katliam: Bir Erkek 3 Kadını Öldürdü!

Mersin'in Tarsus ilçesinde boşanma aşamasında olduğu kadın ile birlikte kayınvalidesi ve baldızını öldürdükten sonra intihara teşebbüs eden kişinin, daha önce mahkeme kararı ile 30 gün evden uzaklaştırıldığı ortaya çıktı.

İHA'nın haberine göre, Gültekin Ç. adlı şahıs, boşanma aşamasındaki Gülser Ç.'nin kaldığı Yarbay Şemsettin Mahallesi'ndeki kayınvalidesi Nuran Altunay'ın evine gitti. Burada Gülser Ç. ile tartışan Gültekin Ç., üzerinde taşıdığı tabancayla boşanma aşamasındaki kadın ile birlikte kayınvalidesi Nuran Altunay ve baldızı Mislina Yılmaz'ı tabanca ile vurarak öldürdü.

Katil, aynı silahı başına ateşleyerek intihara teşebbüs etti. Duyulan silah sesleri üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık görevlilerinin yaptığı incelemede 3 kadının da olay yerinde hayatını kaybettiği anlaşılırken, başından ağır yaralanan zanlı Gültekin Ç. ise Tarsus Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Katil hakkında boşanma aşamasındaki Gülser Ç.'nin, 22 Haziran tarihinde Aile İçi Şiddet Bürosuna müracaat etmesi üzerine 30 gün süreyle evden uzaklaştırma kararı alındığı, ancak çiftin kendi isteği ile mahkemeye dilekçe vermesi üzerine tedbirin 3 Temmuz tarihinde kaldırıldığı öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.