GÜNDEM

Mükremin Gezgin'in Skandal Doğum Videolarını Çektiği Tıp Merkezi Mühürlendi

Sağlık Bakanlığı, TikTok fenomeni Mükremin Gezgin'in doğum videolarını çektiği tıp merkezinin faaliyetleri durduruldu ve merkez mühürlendi.

Mükremin Gezgin'in Skandal Doğum Videolarını Çektiği Tıp Merkezi Mühürlendi

Tıp merkezinin müdürü, söz konusu videonun bilgisi dışında çekildiğini söyledi.

Trans TikTok fenomeni Mükremin Gezgin'in doğum mizansenli videoları, son günlerde sosyal medyada bir hayli konuşuldu.

Gezgin, bir süre önce hayali oğlu 'Onur Sermik'i doğurduğunu söyleyerek hastane odasında bir bebekle paylaşım yapmıştı. Videoların çekildiği o tıp merkezi kapatıldı

Sabah'ın haberine göre; Bakanlık, Mükremin Gezgin'in doğum videoları ve görsellerinin çekildiği Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunan tıp merkezinin faaliyetlerini durdurdu ve merkez mühürlendi.

Ameliyathaneyi doğumhane yapmışlar

Haberde yer alan detaylara göre İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Şikayet-Denetim-Değerlendirme Komisyonu'nda Mükremin Gezgin'in görüntülerini çekildiği tıp merkezi incelendi.

Komisyon tıp merkezine yönelik olarak cezai müeyyide uygulanmasına karar verdi. 

Yapılan denetimde medyada çıkan görüntülerde izlenen tıp merkezinin -2. katında yer alan ameliyathanesine gidildiğinde tabelasının değiştirilerek yerine doğumhane tabelasının asılarak çekimlerin bu mekanda yapıldığına dikkat çekildi.

Denetim raporunda videonun devamında hasta odası olarak görülen mekanda yapılan çekimlerin kurumun 3. katında asansörün solunda bulunan ve kapı girişinden lazer odası olarak belirtilen odada yapıldığı ifade edildi.

Tıp merkezinin müdürü konuştu

Tıp merkezinin mesul müdürü Dr. C.Ö, 4 Haziran 2022 tarihinde Cumartesi günü öğleden sonra mesai bitimi (saat 13.00'den sonra) bilgisi dışında olayın gerçekleştiğini ifade etti. 

C.Ö, denetim saatinde olaydan haberdar olduğunu ancak olaya müdahale şansının olmadığı ifade etti.

Furkan CengizFurkan Cengiz