GÜNDEM

Oğuzhan Asiltürk Kimdir? Neden Öldü? İşte Oğuzhan Asiltürk Hakkında Merak Edilenler

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybetti. Bir süredir hastanede tedavisi devam eden Asiltürk’ün vefat haberini Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş duyurdu. Bunun sonucunda Oğuzhan Asiltürk kimdir? Sorusu aranmaya başladı. Peki, Oğuzhan Asiltürk kimdir?

Oğuzhan Asiltürk Kimdir? Neden Öldü? İşte Oğuzhan Asiltürk Hakkında Merak Edilenler

Siyasi yaşamında önemli görevlerde yer alan Asiltürk’ün vefat haberini açıklayan Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş “Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı muhterem büyüğümüz  Oğuzhan Asiltürk  beyefendi Hakk'ın rahmetine kavuştu... Mekanı cennet, makamı a'li olsun.. Milli Görüş camiamızın başı sağolsun..” açıklamasında bulundu.

1935 Malatya Hekimhan doğumlu olan Oğuzhan Asiltürk, İTÜ İnşaat Fakültesi mezunu olarak biliniyor. Bir dönem Ankara ve Malatya milletvekili olarak da görev alan Asiltürk, aynı zamanda İçişleri Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevlerinde de bulundu. Evli ve  4 çocuk babası olan Asiltürk koronavirüs nedeniyle bir süredir tedavi görüyordu.

Geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Covid-19 nedeniyle İstanbul'da hastaneye kaldırılmış, ardından partiden yapılan açıklamada Asiltürk'ün zatürreye bağlı gelişen nefes darlığı nedeniyle fenalaştığı ve Ankara’ya getirilerek tedavi altına alındığı bildirilmişti.