EKONOMİ

Özdal Tekstil’den Pazarcık için yatırım! İşkur’dan yetiştirme kursu

Kahramanmaraş Çalışma ve İş Kurumu ve Kahramanmaraşın Pazarcık ilçesinde faaliyet gösteren Özdal Tekstil ve Çuval Sanayi arasında imzalanan iş başı eğitim (iep) protokolü kapsamında 65 kişilik iş gücü yetiştirme kursu açıldı.

Özdal Tekstil’den Pazarcık için yatırım! İşkur’dan yetiştirme kursu

2022 yılının ilk günlerinde başlayacak protokolü imzalayan İŞKUR il müdürü Ali Yüce ve Özdal Tekstil ve Çuval Sanayi yönetim kurulu başkanı sayın Hüseyin Özdal hem iş gücü yetiştirme kursu hakkında hemde Pazarcık ilçesine kazandırılan yeni yatırım hakkında bilgi verdiler. Ali Yüce uygulanacak programın hem iş hayatına yeni atılanlara deneyim kazandırma hem de istihdam artışına katkı sağlayacak. Pazarcık ilçemizde bulunan işletmelere bir yenisinin ve istihdam kapısının açıldı. İşkur olarak tüm ilçelerde işkur hizmetlerini en verimli şekilde kullandırma ya önem vermekteyiz”dedi.

Özdal Tekstil ve Çuval Sanayi yönetim kurulu başkanı Hüseyin Özdal , “Bu yatırımı Pazarcık ilçesine kazandırmaktan dolayı mutluluk ve gurur duydukları, yeni bir yatırım olan endüstriyel hava yastığı fabrikasının Kahramanmaraş da ve Türkiye'deki sayılı üreticilerinden biriyiz ve ihracat ağırlıklı bir alan ve bu fabrikamız önümüzdeki süreçte hem kapasite olarak hem de istihdam olarak artırmayı planlamaktayız. İskur da destekleriyle önümüzdeki süreçte yeni kurslarla birlikte büyümeye devam edeceğiz”diye konuştu.