ASAYİŞ

Savcının arabasına park notu bıraktı gözaltına alındı!

Ünye de Süleyman Uysal isimli vatandaş yanlış park edilen araca kibar bir not yazdı. Uysal'ın nor bıraktığı aracın sahibi Savcı ise adamı gözaltına aldırdı.

Savcının arabasına park notu bıraktı gözaltına alındı!

Ünye de yaşanan olaya tepki yağdı. Süleyman Uysal (45), otoparkta aracını yol güzergahına park eden bir araca "Arabayı koyduğunuz alan yol girişi bilginize" yazılı bir not bıraktı. Bir süre sonra Süleyman Uysal, evine gelen polisler tarafından gözaltına alındı. Aracın sahibi savcının not bırakan Süleyman Uysal'ı gözaltına aldırması büyük tepki çekti. 

Tepkiler sonrası Savcılık açıklama yaptı! 

30 Ocak 2021 günü Ünye Adliyesi’nde görev yapan bir cumhuriyet savcısının ikamet ettiği sitenin kapalı otoparkında bulunan aracın cam sileceklerine zarar verildiği ve ayrıca bir not bırakıldığı yönündeki şikayeti üzerine, günün nöbetçi cumhuriyet savcısı tarafından olayın araştırılması ve şüphelinin tespitine yönelik kolluğa talimat verildiği, yapılan araştırmada şüpheli S.U.’nun tespit edilmesi üzerine gerekli tahkikat işlemlerinin yapılabilmesi, ifadesinin alınması için emniyete götürüldüğü, ifade ve tahkikat işlemlerinin tamamlanmasının ardından nöbetçi cumhuriyet savcısının talimatı ile serbest bırakıldığı, şahsın sadece not kağıdı yazdığından bahisle tutuklanmasının veya cezaevine gönderilmesinin söz konusu olmadığı, ‘mala zarar verme’ suçuna yönelik soruşturma dosyasının bu şekilde derdest olduğu ve soruşturma işlemlerinin usul ve yasa kuralları çerçevesinde hassasiyetle yürütüleceği kamuoyuna duyurulur” denildi.