GÜNDEM

Sedat Kılınç kimdir, nerede? MHP'den istifa eden Sedat Kılınç kaçırıldı!

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine tepki göstererek partisinden istifa eden Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Sedat Kılınç, katıldığı televizyon programında yayın öncesi saldıraya uğradı.

Sedat Kılınç kimdir, nerede? MHP'den istifa eden Sedat Kılınç kaçırıldı!

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri'de katıldığı bir televizyon programında zamları ve hayat pahalılığını eleştirerek, “Açıklanan rakamların üzerinde enflasyon oranları var. Zamlar bu milletin belini büküyor. Bunlar gerçek. Bunları görmemezlikten gelemeyiz. Bunları konuşmamız gerekiyor. Bunları yok sayamayız. Bir şey yok saydığınızda problem ortadan kalkmıyor ve bu tepkiyi getiriyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Disipline sevk edilmişti
Ersoy'un açıklamalarının ardından MHP Merkez Disiplin Kurulu, Ersoy'u "kesin çıkarma cezası” ile cezalandırılması için Merkez Disiplin Kurulu’na sevk etti.

Sedat Kılınç tepki olarak istifa etti
Yaşanan gelişmelerin ardından MHP'li Baki Ersoy'a destek veren Kayseri'nin Kocasinan İlçe Belediyesi'nin MHP'li Meclis Üyesi Sedat Kılınç, partisinden istifa ettiğini duyurmuştu.

Sedat Kılınç kaçırıldı
Bugün Kayseri'de Deniz Postası TV'nin yayınına katılmak üzere kanala giden Sedat Kılınç, 50 kişi olduğu belirtilen bir grup tarafından yayın öncesi stüdyoda saldırıya uğradı.

Kanal çalışanları ve program sunucusu Gazeteci Azim Deniz'i darp eden grubun Sedat Kılınç'ı da kaçırdı. Saldırı sırasında başından yaralanan Azim Deniz'in özel bir hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi.

Grup tarafından bir süre alı konulan Sedat Kılınç darp edildikten sonra serbest bırakıldı. Kılınç'ın da özel bir hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi.


Deniz Postası Gazetesi Twitter sayfasında yayınlanan videoda yaşananları anlatan Azim Deniz, "Şu anda Deniz Postası TV'de canlı yayında olacaktık. İş insanı ve Kocasinan Belediye'si bağımsız meclis üyesi Sedat Kılınç konuğumuz olacaktı. Ülkü Ocakları'na üye yaklaşık 50 kişilik bir grup, stüdyoyu bastı. Stüdyo içerisinde beni darp ettiler, Sedat Kılınç'ı çok şiddetli bir şekilde darp ettiler ve Sedat Kılınç'ı kaçırdılar" dedi.

Halk TV ekranlarında yayınlanan Seda Selek ile Perdenin Önü Arkası programında konuşan gazeteci İsmail Saymaz, Kayseri'de yaşanan olay ile ilgili şunları aktardı,
"Sedat Kılınç bugün Kayseri'deki Deniz Postası gazetesine gitti röportaj vardı. Az önce burası basılmış. 50 kişilik grup yayını basmışlar. Sedat Kılınç darp edilmiş. Giderek tuhaf bir hal alıyor"

Azim Deniz Halk TV'ye konuştu
Darp edilen gazeteci Azim Deniz tedavi gördüğü hastaneden Halk TV ekranlarına bağlanarak olayın ayrıntılarını anlattı. Ramazan programı kapsamında Kayseri'nin tanınmış isimlerini programda konuk ettiğini ifade eden Deniz, "Bu akşamki konuğumuz iş insanı Sedat Kılınç'tı. Program öncesi sohbet ettiğimiz sırada ülkü ocağı mensubu 50 kişilik bir grup kanalı bastı. Kılınç'ı ağır bir şekilde darp ettiler. Ben araya girip Kılınç'ı kurtarmak isteyince beni de darp ettiler. Kılınç'ı sürükleyerek kanaldan çıkarıp araçla kaçırdılar" dedi.

'Ülkü Ocakları Başkanı'nın selamı var'
Kendisinin hastanede tedavi altında olduğunu belirten Deniz, "Kılınç'ın nerede olduğuna dair bir bilgim yok. Saldırganlar 'Ülkü Ocakları Başkanı'nın selamı var' dedi. Bana ait bir hard diski de alıp gittiler. Ellerinde demir çubuklar vardı. Hepsini sima olarak tanıyoruz. Ülkü Ocakları gençleri." ifadelerini kullandı.

Furkan CengizFurkan Cengiz