GÜNDEM

Şehit Yakınına Küfür Eden Lütfü Türkkan Kimdir, Küfür Olayı Nedir, Lütfü Türkkan Hangi Partiden?

İyi parti Grup Başkanvekili Lütfi Türkkan kimdir? Lütfü Türkkan kaç yaşında? Lütfü Türkkan nerenin milletvekili? Lütfü Türkkan ne küfür etti?

Şehit Yakınına Küfür Eden Lütfü Türkkan Kimdir, Küfür Olayı Nedir, Lütfü Türkkan Hangi Partiden?

Lütfü Türkkan'ın, Meral Akşener'in Bingöl'deki esnaf ziyareti esnasında, Akşener'e tepki gösteren şehit yakınının kulağına eğilerek küfür etmesi bomba etkisi yarattı. Peki: 'Lütfü Türkkan kimdir? Lütfü Türkkan ne küfür etti?

LÜTFÜ TÜRKKAN KİMDİR?

Lütfü Türkkan, 5 Şubat 1959'da İstanbul'da doğdu. Türkkan, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulu ve Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nde önlisans mezunu oldu. Daha sonra Makedonya Kiril Metodij Üniversitesi Türkoloji Bölümü'nü bitirdi. Lütfü Türkkan son olarak, Doce Golcev Üniversitesi Türkoloji Bölümü'nde yüksek lisans öğrenimi gördü.

Ticari yaşamına 1986 senesinde Kristal Cam firması ile başladı. 1992-1997 seneleri arasında Türkkan Uluslararası Nakliyat Firmasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürdü. 1997 senesinde Bitkisel Ham Yağ üretmek üzere, Dilovası Organize Sanayi Bölgesinde TÜGMAD Türkkan Gıda Mad. San. ve Tic. A.Ş'yi kurdu.

Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ile Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komite Üyeliği, Bursaspor As Başkanlığı, Vardar Spor ve Karagümrükspor Başkanlığı yaptı. Rumeli Türkleri Kültür Dayanışma Derneği ve Rumeli Eğitim Vakfı'nda Başkanlık görevinde bulundu.

2011-2015 yıllarında MHP'den Kocaeli milletvekili olarak görev yaptı. Bu dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu üyesi oldu. MHP'de parti içi muhaliflerin yanında yer almış, ardından İYİ Parti'nin kurucularından oldu ve Genel İdare Kurulu'na seçildi. 5 Nisan 2018 tarihinde İYİ Parti Basın Yayın ve Medya'dan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atandı. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimlerde Kocaeli milletvekili seçildi. 27. dönemde Grup Başkanvekilliği'ne seçildi.

İyi düzeyde İngilizce ve Rusça, orta düzeyde Makedonca ve Bulgarca bilmekte olup evli ve 4 çocuk babasıdır.

LÜTFÜ TÜRKKAN KÜFÜR

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, şehit yakını olduğunu söyleyen bir kişinin eleştirileri üzerine  "Senin bacını s*kerim” diyerek küfür etti. Küfürün ardından ortalık karıştı.