GÜNDEM

Site girişine, 'Köpekler ve kuryeler giremez' yazısı!

İş yükleri pandemi ile birlikte artan kuryelere site ve apartman yönetimlerinin ayrımcı uygulamaları tepki çekti.

Site girişine, 'Köpekler ve kuryeler giremez' yazısı!

Apartman ve site  yönetimlerinin kuryelere yönelik ayrımcı tutumlarına bir örnek de Adana’dan geldi. Bir sitenin girişine, ‘Köpekler ve kuryeler giremez’ yazısı asan yönetici aynı zamanda kuryeleri hırsızlık ve Coronavirüs’ü yaymakla suçladı.

Çukurova ilçesine bağlı Huzurevleri Mahallesi'nde Efe Yıldırım Sitesi’ne sipariş götüren Adana Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı Yalçın Parmak kapının girişinde "Bu siteye köpekler ve kuryeler giremez" yazısını gördü. Ardından da iddiaya göre apartmanın yöneticisiyle karşılaşan kurye, yönetici tarafından hakarete uğradı. Yazının fotoğrafını çeken ve sosyal medya hesaplarında paylaşan Parmak’ın ardından kuryecilerden gelen tepkiler üzerine girişteki yazı, ‘Bu apartmanda köpek beslemek yasaktır’ olarak değişti.

Başka kuryelerin de apartmana geldiklerinde tepki gördüğünü öne süren Parmak, “Daha önce de bu apartmana gelen kurye arkadaşlarımıza ‘Siz hırsız mısınız bu apartmana geliyorsunuz, sizlerde virüs var’ gibi ithamlarda bulunulmuş. Müşteri sipariş veriyor biz buraya geliyoruz. Amacımız bu. Başka bir amacımız yok. Yıllardır bu işin içerisindeyiz. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştık ve çok da şaşırdık” ifadelerini kullandı.