GÜNDEM

Skandallarıyla Gündeme Gelen CHP'li Vekil Kahramanmaraş'lı İsimle Evlenecek

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Kahramanmaraşlı Tuba Torun İle Evlilik Kararı Aldı.

Skandallarıyla Gündeme Gelen CHP'li Vekil Kahramanmaraş'lı İsimle Evlenecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili ve parti meclis üyesi Aykut Erdoğdu skandallarıyla gündeme gelen bir isim. İzmir Çeşme'de satın aldığı villasındaki kaçak bölümleri şikâyet üzerine balyozla yıkmak zorunda kalan Erdoğdu, Kadıköy'de iskânsız dubleks daire satın almasıyla gündeme gelmişti.

CHP'Lİ MİLLETVEKİLİ KAHRAMANMARAŞ'LI TORUN'LAEVLİLİK KARARI ALDI

Skandallarıyla gündeme gelen CHP'li milletvekili Aykut Erdoğdu'nun bu sefer evlilik hazırlığında olduğu ortaya çıktı. Eşinden boşanan Erdoğdu, boşandıktan sonra uzun süredir arkadaşlık yaptığı CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyeliği bulunan avukat Tuba Torun ile evlilik kararı aldı. 11 Haziran'da Kadıköy'de evlenecekleri öğrenilen Torun ile Erdoğdu çiftinin geçtiğimiz günlerde bir alışveriş merkezinde birlikte otururken görüntülendi.

1987 yılında Kahramanmaraş'ta dünyaya gelen Tuba Torun, Mersin Mehmet Adnan Özçelik Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı.

Kurumsal ve uluslararası hukuk başta olmak üzere çeşitli alanlarda avukatlık yaptığı gibi çocuk ve kadın hakları aktivisti olarak biliniyor.

Torun, CHP'nin 2018 yılındaki 36. Kurultayı'nda Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimlerinde en yüksek oyu alarak disiplin kuruluna seçildi.

2018 genel seçimlerinde CHP'den İstanbul Milletvekili adayı oldu fakat seçilemedi.

Furkan CengizFurkan Cengiz