GÜNDEM

Son Dakika: Kadir Şeker Davası Sonuçlandı!

Konya'da parkta şiddet gören kadını kurtarmaya çalışırken katil olan 20 yaşındaki Kadir Şeker'in yargılandığı davada karar çıktı.

Son Dakika: Kadir Şeker Davası Sonuçlandı!

Konya'da 5 Şubat'ta Piri Reis parkında sevgilisi Ayşe Dırla'ya bağırarak küfürler eden ve kamelyayı yumruklayan Özgür Duran'a müdahale etmek isteyen Kadir Şeker boğuşma sırasında Duran'ı kalbinden bıçaklayarak ölümüne neden olmuştu. Hakkında 'kasten adam öldürme' suçundan iddianame hazırlanan ve 12 yıldan 19 yıla kadar hapsi istenen Kadir Şeker Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde bugü dördüncü kez hakim karşısına çıktı.

Şeker, 'Kasten adam öldürme' suçundan önce müebbet hapse çarptırıldı. Şeker'in cezası tahrik nedeniyle 15 yıla indirildi. İyi hal indirimi de yapılarak 12 yıl 6 ay hapis cezası aldı.

                                         SON DAKİKA: Türkiye Kadir Şeker davasına kilitlendi! Karar duruşması başladı...

Kadir Şeker'in, mahkemede verdiği ifadesi:

"Yardıma ihtiyacı olan bir kadının yanına yardımcı olmak için gittim. Kimseye bir zarar verme niyetim yoktu. Kadın iyi olduğunu söyleyince arkamı dönüp gittim. Arkamdan saldırdı, boğazımı sıktı nefessiz kaldım. Olay yerinden ayrılırken yaralandığının farkında değildim. Hayatını kaybettiği için çok üzgünüm"

AVUKATINDAN İLK AÇIKLAMA

Kadir Şeker'in avukat Konya Baro Başkanı Mustafa Aladağ, duruşma sonunda yaptığı açıklamada Kadir Şeker'in 12 yıl 6 ay hapis cezası aldığını ve böyle bir karar beklemediklerini, karara itiraz için istinaf mahkemesine başvuracaklarını ifade etti.

Duruşmaya katılan Kadir Şeker'in ailesi de kararın ardından adliyeden ayrıldı.